Прем’єр Хорватії вибачився перед українцями за скандальну заяву президента

https://leopolis.news/post/57275/premer-horvati-vybachyvsya-pered-ukrancyamy-za-skandalnu-zayavu-prezydenta

26/01/2022

Як повідомляє «Європейська правда», відповідну заяву прем’єра розміщено на twitter-сторінці хорватського уряду.

«Враховуючи те, що в України наших солдатів немає, а контингент, який знаходиться у Польщі, вже повернувся, я не знаю, яких саме військових має намір вивести президент. Його заява про корупцію в Україні – це не наша позиція, і я від імені уряду прошу вибачення перед українцями за такі недолугості», заявив він. 

Нагадаємо, у вівторок 25 січня президент  Міланович заявив, що Україні не місце в НАТО і у разі ескалації з Росією Загреб максимально дистанціюється від подій.

Відповідаючи на запитання, як Хорватія відреагує на ситуацію в Україні, Міланович сказав: «Ми не будемо мати з цим нічого спільного, і не маємо нічого. Якщо буде ескалація, ми виведемо (з регіону) останнього хорватського солдата… Україні не місце в НАТО. Коли Україна змінила владу, тоді цей рух, який не був демократичним, був переворотом, під час якого було вбито 50 людей», – серед іншого заявив він.

На цю заяву вже відреагувало українське МЗС, запросивши посла Хорватії Аніцу Джамич.

«Хорватський президент продемонстрував своє зневажливе ставлення і невдячність за допомогу, яку Україна та українці надавали Хорватії під час її боротьби за незалежність, а також в боротьбі з руйнівними пожежами минулоріч. Але ми впевнені, що ця невдячність є його особистою рисою і не поширюється на хорватський народ, з яким нас єднає дружба і взаємна повага», заявили у МЗС.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news