logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
23/05
2 ...

Молдова вимагатиме виведення військ РФ із Придністров’я

26-01-2022 20:51512

Молдова вимагатиме виведення військ РФ із Придністров’я
Фото: mil.in.ua

Кишинів наполягатиме на виведенні російських військ з Придністров'я та знищенні боєприпасів із терміном зберігання.

Про це міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску заявив на брифінгу після засідання уряду в середу, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Молдова продовжуватиме наполягати на виведенні російських військ. Це залишається важливим завданням для керівництва країни. Вирішувати цю проблему будемо на підставі діалогу, конкретних дій. Цей діалог постійно ведеться з нашими російськими партнерами», - сказав Попеску.

Він повідомив, що минулого тижня делегація міністерства на чолі з держсекретарем Русланом Болбочаном була з візитом у Москві. За словами міністра, під час візиту обговорювалася підготовка до засідання міжправкомісії в березні 2022 року, порядок денний якого матиме виключно соціально-економічний характер. Попеску також сказав, що було «мимохіть обговорено газове питання». «Також відбувся обмін думками щодо утилізації російських боєприпасів, - сказав міністр.

Відповідаючи на запитання журналістів про навчання, які провела в Придністров'ї минулими вихідними Оперативна група російських військ у регіоні, він висловив жаль у зв'язку з тим, що «в такій напруженій регіональній ситуації проводяться подібні навчання».

«Ми виходимо з того, що присутність Оперативної групи військ на лівому березі суперечить міжнародним зобов'язанням Росії та національному законодавству. І, відповідно, як сама присутність, так і проведення навчань суперечать нашому законодавству. Подібні навчання не допоможуть умиротворенню ситуації в регіоні, і ці дії контрпродуктивні», - наголосив Попеску.

Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця також висловила стурбованість у зв'язку із ситуацією у регіоні, напруженістю на російсько-українському кордоні.

«Ми сподіваємось на деескалацію цієї ситуації. Сподіваємося, що всі сторони будуть поводитися так, щоб зберегти стабільність у регіоні. Про це ми говоримо на всіх зустрічах», - сказала Гаврилиця.

Leopolis.news