logo
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Онкологи «Чорнобильської лікарні» успішно транспортували онкохвору дівчинку до США

27-01-2022 14:17396

Онкологи «Чорнобильської лікарні» успішно транспортували онкохвору дівчинку до США
Фото: Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру

11-річну дівчинку із злоякісною пухлиною головного мозку вдалось транспортувати на продовження лікування в Америку.

Як повідомляє Західноукраїнський спеціалізований медичний центр, це стало можливо завдяки координації дій «Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку» ЗУСДМЦ та дитячої лікарні м. Чикаго ім. Анни і Роберта Лурі, в рамках якої лікарі домовились про стратегію лікування дитини.

Злоякісну пухлину головного мозку виявили у 11-річної дівчинки з Івано-Франківська ще у серпні минулого року. У вересні дитина потрапила до ЗУСДМЦ для онкологічного лікування.

«Спочатку дитина була у дуже важкому стані, порадившись із фахівцями з північної Америки, ми почали із спеціальної хіміотерапії у нашій Клініці із паралельною реабілітацією та супровідною терапією, яка дала можливість значно покращити стан дитини», – розповідає Роман Кізима, керівник «Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку», дитячий лікар-онколог ЗУСДМЦ.

Під час лікування виявилось, що батьки дівчинки мають можливість забезпечити дитині високоякісну променеву терапію у м. Чикаго, США. Але в такому стані пацієнти, зазвичай, через океан не літають.

«Знайти лікарів, які візьмуть на себе відповідальність за реалізацію такого транспортування, ймовірність мала, це дуже складно», – констатує Роман Кізима.

У нашому випадку, усі рішення приймались спільно з сім’єю дитини. Батьки готові були ризикнути, а оптимальний момент для перельоту обрали лікарі ЗУСДМЦ після покращення стану дитини. 

Ще під час лікування в Україні лікарі помітили вразливість дитини до будь яких провокуючих факторів, тому надконтроль був у цій ситуації дуже важливим.

Христина Запоточна,  лікарка онколог дитячий ЗУСДМЦ, успішно супроводила дівчинку під час перельоту зі Львова аж до самої клініки в Чікаго. Вона тривалий час готувалась до польоту, мала перелік ліків, які вона застосовувала під час польоту, щоб не допустити декомпенсації стану дитини. 

«Ми сконтактували із лікарями дитячої лікарні м. Чикаго ім. Анни і Роберта Лурі, та узгодили план лікування в Україні та у США. Вважаємо саме такий варіант співпраці є правильним, ми дбаємо про інтереси пацієнта в першу чергу, а також розвиваємо коректну співпрацю між українською медициною і закордонною», – переконаний Роман Кізима.

Усе наступне лікування дитина пройде у США, а лікарі американської клініки інформуватимуть спеціалістів онкологів ЗУСДМЦ про методику та хід лікування. Отриманий досвід допоможе покращити результати лікування дітей з нейроонкологічними хворобами, переконані фахівці.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news