logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Щодня трансплантації: У Львові медики успішно пересадили сім органів за шість днів

27-01-2022 15:34405

Щодня трансплантації: У Львові медики успішно пересадили сім органів за шість днів
Фото: Львівської міської ради

У Першому медоб’єднанні Львова пересадили сім органів за шість днів: серце, печінку і п’ять нирок – дві родинні й ще три від двох посмертних донорів.

А щоб встигнути учора довезти серце з Івано-Франківська, довелося розгорнути з Нацполіцією спецоперацію, розповіли у пресслужбі Львівської міської ради.

«Вчора був головний трансплантаційний день. Донор був у Івано-Франківську. Це 52-річна жінка, яка, на жаль, померла внаслідок інсульту. Її чоловік і діти підписали згоду на донорство. Одну нирку наші лікарі допомагали пересадити колегам на місці, а інші органи чекали пацієнти у Львові.

Однак, якщо печінку і нирки ще можна було довезти автівкою – час «життя» органа поза тілом це дозволяв, то серце необхідно було доправити надшвидко, адже у кардіохірургів після вилучення є лише 3-3,5 год, щоб воно забилося у грудях реципієнта.

Вирішено було задіяти вертоліт, однак перед операцією стало відомо: погода погана – він не прилетить. Вибір був або відмовитися від серця, якого в реанімації чекав 67-річний чоловік після трьох інфарктів, або спробувати довезти машиною – 130 км в сніг і ожеледицю. Звісно, ми обрали другий», - повідомили лікарі.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news