logo
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

МОЗ продовжило видачу паперових лікарняних до 1 травня

27-01-2022 19:24342

МОЗ продовжило видачу паперових лікарняних до 1 травня
Фото: news.dtkt.ua

МОЗ продовжить видавати паперові лікарняні до 1 травня 2022 року. Щоправда, лише в чотирьох випадках.

 

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Лікарі зможуть виписувати паперові лікарняні, якщо: 

  • потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 р.;
  • сплив термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності — головний лікар закладу;
  • відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
  • виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.

Водночас факт не підключення закладу охорони здоров’я до електронної системи охорони здоров’я не є підставою для видачі паперових лікарняних.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2021 року в Україні розпочалась реформа електронних лікарняних. Станом на середину січня цього року від початку реформи електронних листків непрацездатності українці понад 4,5 млн разів скористалися новою послугою.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news