logo
08/12
2 ...

Командувач Нацгвардії подав рапорт про відставку через розстріл у Дніпрі

27-01-2022 17:00632

Командувач Нацгвардії подав рапорт про відставку через розстріл у Дніпрі
Фото: liga.net

Командувач Національної гвардії України Микола Балан подав у відставку через розстріл військових у Дніпрі. Він також усунув від виконання обов'язків  командування полку, у якому стався трагічний інцидент.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на його заяву на брифінгу в Дніпрі.

«З урахуванням того, що за будь-які дії несе відповідальність командир або командувач, сьогодні вранці я висловив бажання і написав рапорт міністру внутрішніх справ та клопотання перед президентом України про відставку та звільнення з посади командувача Нацгвардії», - заявив Балан.

Він також наголосив, що відсторонив від виконання обов'язків командування полку, в якому служили нацгвардійці, що були задіяні в охороні «Південмашу», щоб вони не могли впливати на розслідування.

Тим часом Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження щодо службової недбалості керівництва Національної гвардії України, що призвела до трагедії на території Південного машинобудівного заводу у Дніпрі.

«ДБР проводить весь комплекс заходів щодо встановлення не лише обставин злочину, а й проведе ретельне розслідування умов через які він став можливим. Потрібно виявити всі деталі, які могли призвести до трагедії, щоб унеможливити її повторення у майбутньому», - заявив директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов.

Він наголосив, що службові особи Головного управління Національної гвардії України в умовах особливого періоду недбало ставилися до військової служби під час організації заходів охорони важливих державних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, органів держвлади. А також забезпечення несення служби на цих об’єктах військовослужбовцями підпорядкованих частин оперативно-територіальних управлінь Національної гвардії України.

Попередня кваліфікація: недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 КК України).

Санкція статі передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.

Як повідомляли, 27 січня близько 3:40 у Дніпрі, на території Південного машинобудівного заводу, нацгвардієць-строковик застрелив чотирьох військовослужбовців та одну цивільну жінку, ще п'ятеро людей дістали поранення.

Згодом його затримали співробітники поліції  в Дніпропетровській області.

Стріляв у військовослужбовців нацгвардієць Артем Рябчук 2001 року народження.

Загинули:

Старший лейтенант Буганов Олександр Олександрович (НГУ);

Молодший сержант Драган Олександр Олександрович (НГУ);

Старший солдат Левківський Артем Володимирович (НГУ);

Солдат Чернік Леонід Леонідович (НГУ);

Лебединець Віра Сергіївна (контролер КПП, відомча воєнізована охорона).

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news