logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Європейське агентство лікарських засобів схвалило використання пігулок проти COVID-19 від Pfizer

28-01-2022 11:52519

Європейське агентство лікарських засобів схвалило використання пігулок проти COVID-19 від Pfizer
Фото: UkrMedia

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) дозволило використовувати препарат «Паксловід» (Paxlovid), розроблений американською компанією Pfizer, для лікування дорослих людей з високим ризиком тяжкого перебігу коронавірусу.

Про це йдеться у заяві регулятора, що була оприлюднена у четвер, 27 січня, передає DW.

Зазначається, що Paxlovid - перший противірусний препарат для перорального застосування, рекомендований ЄС для лікування COVID-19.

Як зазначає ЕМА, ці таблетки рекомендовані для лікування COVID-19 у дорослих, які не потребують додаткового кисню й у яких спостерігається підвищений ризик ускладнень хвороби. Принцип дії препарату полягає в тому, що його активний компонент нірматрелвір інгібує білок SARS-CoV-2 і таким чином запобігає розмноженню вірусу.

Серед можливих побічних ефектів Paxlovid: погіршення смакових відчуттів, діарея, підвищення тиску та біль у м'язах. До того ж препарат може впливати на дію інших ліків, попереджає EMA.

Учасники випробувань препарату приймали Paxlovid або плацебо протягом 5 днів після початку появи у них симптомів COVID-19. Однак, пацієнтів не піддавали лікуванню антитілами. Впродовж місяця після лікування 8 з 1039 пацієнтів, які приймали Paxlovid, були госпіталізовані довше, ніж на добу. Серед пацієнтів, які отримували плацебо, цей показник був вищим - 66 з 1046 людей. Однак, серед пацієнтів, які приймали Paxlovid, смертей не було, а у групі плацебо було зареєстровано 9 летальних випадків.

Єврокомісарка з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес схвально відреагувала на рекомендацію ЕМА. Таблетки Paxlovid можуть «зробити реальний внесок у полегшення наслідків ковіду», заявила вона.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news