На вихідні до Св. Валентина у Раковець

https://leopolis.news/post/58173/na-vyhidni-do-sv-valentyna-u-rakovec

10/02/2022

У храмі Покрову Пресвятої Богородиці, окрім мощів Святого мученика Валентина, знаходяться також мощі ще чотирьох Святих мучеників: Теодора (Богдана), Вінкентії, Юстина та Християна. Вони були знайдені у 2013 році отцями Салезіянами в захристії храму, у трьох мармурових чотирикутних плитах, куди були вставлені мощі. Ймовірно ці мармурові плити з мощами святих мучеників знаходилися колись на трьох вівтарях храму Святого Валентина. 

До Раковця мощі Святого Валентина привезли отці Салезіяни 26 червня 2016 року з італійського міста Терні, де похований Святий. Провінційний настоятель оо. Салезіян отець Кароль Манік спочатку зачитав супроводжуючий лист – підтвердження від Преосвященнішого владики Джузеппе П’ємонтезе, єпископа Терні-Нарні-Амелія, про автентичність мощей і благословення на зберігання і почитання їх, відтак Провінційний настоятель вручив святі мощі громаді. 

Заступник начальника відділу освіти, культури та туризму Солонківськоі територіальноі громади Андрій Жидачек говорить, що Святий Валентин, найперше, священномученик і, звісно, приходити просити його заступництва можна і треба не лише 14 лютого, а щодня. Найголовніше щира молитва та віра.

Тож, будучи у Раковці, не забудьте завітати до церкви Покрову Пресвятої Богородиці. 

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news