Україна – не Ізраїль, Верховна Рада – не Кнесет! | Блог Ростислава Новоженця

https://leopolis.news/post/58515/ukrana--ne-izral-verhovna-rada--ne-kneset--blog-rostyslava-novojencya

16/02/2022

Напередодні ймовірного широкомасштабного наступу Російської Федерації проти України питання антисемітизму виявилось найважливішим і стало першим у порядку денному пленарного засідання.

Не було б нічого дивного, якби таке питання розглядалося першочергово десь в ізраїльському парламенті (кнесеті), скажімо, напередодні війни з арабами. Але в Україні, яка стоїть перед загрозою великої війни з Росією, мало б невідкладно розглядатись питання боротьби з московською п’ятою колоною і реальною українофобією, а не міфічним антисемітизмом.

А в  час, коли Ізраїль  забороняє країнам Балтії передавати Україні для боротьби з московським агресором зброю ізраїльського виробництва, голосування за криміналізацію антисемітизму межує з державною зрадою.

За кількістю ініціаторів цей Закон виявився рекордсменом – 48 народних депутатів захотіли увіковічнити себе у боротьбі з антисемітизмом. Серед них відомі україноненависники: Максим Бужанський, Олександр Дубінський та Олександр Фельдман.

Не дивлячись на аргументовані заперечення з боку головних управлінь (науково-експертного та юридичного) апарату Верховної Ради України, закон таки було ухвалено. А правники звертали увагу, що на території країни проживають представники понад 130 національностей  та народностей і за таких умов криміналізація окремих проявів антисемітизму закладає підґрунтя для подальших законодавчих ініціатив щодо особливого кримінально-правового захисту тієї чи іншої категорії осіб (білорусів, угорців, арабів тощо).

“За” ухвалення Закону про кримінальну відповідальність за антисемітизм проголосували більшість фракцій, окрім “Голосу” та “ЄС” (виняток - О.Гончаренко): “Слуга народу” – 220 з 241, “ОПЗЖ” – 17 з 44, “ЄС” – 1 з 27, “Батьківщина” – 13 з 25, позафракційні – 9 з 25, група “За майбутнє” – 17 з 21, “Довіра” – 18  з 20, фракція “Голос” – 0 з 20. Насмілилась проголосуватипроти єдина депутатка О.Савчук (ВО Свобода). 41 депутат заховався й “утримався” (зокрема, В.В’ятрович, А.Парубій). Не голосували 24 депутати (серед них Ю.Бойко, О.Фельдман, К.Рудик). Були відсутніми, зокрема, П.Порошенко, Ю.Тимошенко, О.Дубінський. Серед тих, що голосували “за”, здивували – В.Наливайченко (колись викривав організаторів Голодомору), Т.Батенко, І.Констанкевич, П.Бакунець, А.Кіт.

Закон про кримінальну відповідальність за антисемітизм – це вже крапка над і”, але громадянське суспільство пропустило сам Закон "Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні", ухвалений 22 вересня 2021 року. Там, зокрема, зазначено, що проявами антисемітизму є: “публічні висловлювання, пов’язані із засудженням осіб єврейського походження як колективно відповідальних за реальні чи уявні правопорушення” або “виготовлення, поширення будь-яких матеріалів, що містять антисемітські висловлювання”.

У радянські часи будь-яку критику влади підводили під статтю антирадянська агітація і пропаганда. Тепер на заміну цій статті будуть намагатися впхати заяложену платівку антисемітизму. Оскільки, Президент України В.Зеленський та його найближче оточення є  євреями за національністю, це яскраво свідчить про відсутність антисемітизму в Україні. Але, коли хтось лише посміє критикувати президента-єврея, він звісно стає антисемітом і його, згідно з цим законом, слід притягнути до кримінальної відповідальності.

Ми, українці, не для того пройшли три революції і останню з промовистою назвою Гідності, аби нашу національну гідність втоптали в болото! Чи не занадто: росіяни вимагають особливого статусу Донбасу, забрали АРК, а євреї також хочуть особливого ставлення до себе! Московити хочуть “новую расєю”, а юдеї - “малєнькій ізраіль”. А чи не пора зупинитись?! Ми, українці на своїй Богом даній землі, і нікому не дозволимо знущатися над нами!

Не знаєш як поступити, поступай по закону і шануй Конституцію!  Ст.24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.  Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками”.

Ростислав НОВОЖЕНЕЦЬ