logo
10/08
09/08
2 ...

Заборону УПЦ (МП) підтримує більше половини українців – опитування

08-04-2022 13:04790

Заборону УПЦ (МП) підтримує більше половини українців – опитування
Фото: DW.com

Більше половини українців підтримують заборону в державі діяльності Української православної церкви Московського патріархату. Попри це, 20% виступають за невтручання держави у справи церкви.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 6 квітня 2022 року.

Зокрема, половина опитаних (51%) вважають, що держава повинна заборонити діяльність УПЦ МП на території України (заборону підтримують дві третини опитаних мешканців заходу і лише 29% – сходу).

Водночас 21% підтримують позбавлення пільг та скасування договорів оренди церковних приміщень. Попри це, 20% виступають за невтручання держави у справи церкви – найбільше таких на сході (35%) та півдні (25%).

Ще 2% мають власну думку з цього приводу, а 6% не змогли відповісти.

Окрім того, зростає підтримка ідеї розриву зв’язків УПЦ Московського патріархату з Російською православною церквою. Сьогодні за цю ініціативу - 74% опитаних (на початку березня – 63%). Не підтримують цю ідею лише 7%. Однак 15% респондентів виявляють байдужість до цього питання, а 4% не змогли відповісти.

Раніше повідомлялося, що третина українців досі вважає, що примирення з росіянами є можливим.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%. Терміни проведення: 6 квітня 2022 р.

Leopolis.news