logo
05/07
04/07
01/07
24/06
23/06
20/06
15/06
09/06
05/06
01/06
2 ...

Кожен російський солдат привезе частинку Чорнобиля додому, живим або мертвим – Галущенко

08-04-2022 19:12824

Кожен російський солдат привезе частинку Чорнобиля додому, живим або мертвим – Галущенко
Фото: lb.ua

Всі окупанти, які перебували у Зоні відчуження, отримали великі дози опромінення, їхня військова техніка також заражена. 

Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко за результатами поїздки у Зону відчуження та на Чорнобильську АЕС, повідомляє Урядовий портал.

«Невігластво російських солдатів зашкалює так само, як дозиметри, якими ми перевіряли радіаційний фон в місцях дислокації загарбників. Вони копали голіруч ґрунти, заражені радіацією, набирали радіоактивний пісок в мішки для укріплень, дихали цим пилом. Після місяця такого опромінення їм залишився максимум рік життя. Точніше, не життя, а повільного помирання від хвороб», - наголосив Міністр.

Він повідомив, що російській військові розграбували станцію, адміністративні приміщення, виносили все - від посуду до запчастин і приладів.

 

«Заражений не лише весь особовий склад окупантів і «трофеї», а й вся військова техніка, що пройшла через Чорнобиль, - близько 10 тисяч одиниць. Кожен російський солдат привезе частинку Чорнобиля додому. Живим або мертвим», - наголосив Герман Галущенко.

Він також зазначив, що метал добре піддається опроміненню і переносить радіацію. Це загрожує радіоактивним зараженням всім, хто контактуватиме з майном чи технікою з ЧАЕС.

«Росіяни несуть смерть усім: українців вбивають бомбами, а своїх - радіацією з ЧАЕС», - заявив Міністр.

В ході візиту Герман Галущенко також зустрівся та поспілкувався з персоналом ЧАЕС.

«Подякував цим сміливим чоловікам та жінкам за витримку та терпіння. Вони дійсно герої! Все зруйноване ми скоро відновимо, вже зараз налагодимо ротацію змін та повернемо роботу з обслуговування станції в нормальне русло», - підсумував Герман Галущенко.

Leopolis.news