Членство росії у Всесвітній туристичній організації ООН призупинили

https://leopolis.news/post/63108/chlenstvo-rosi-u-vsesvitniy-turystychniy-organizaci-oon-pryzupynyly

28/04/2022

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

«Росію відсторонили від участі у Всесвітній туристичній організації на першій позачерговій сесії Генеральної асамблеї. Вдячний усім учасникам, які підтримали цей крок. Єдиним напрямком подорожі російських воєнних злочинців має бути Гаага. Ізоляція росії поглиблюватиметься з кожним днем її війни з Україною», - зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.  

Рішення про призупинення членства країни на підставі порушення нею статутних цілей ЮНВТО стало першим в історії цієї організації.

Агресія росії проти України є прямим порушенням основоположних цілей ЮНВТО, якими, відповідно до статті 3.1 Статутів Організації є просування і розвиток туризму з метою сприяння економічному розвитку, міжнародного взаєморозуміння, миру, процвітання, загальної поваги до та дотримання прав людини і основоположних свобод для усіх без поділу за расою, статтю, мовою чи релігією.

Рішення про призупинення членства РФ в ЮНВТО отримало беззаперечну підтримку країн – 78,4% голосів.       

Це рішення має наслідком позбавлення доступу рф до послуг ЮНВТО, а також призупинить право голосу цієї країни на Генеральній Асамблеї, Виконавчій Раді чи в будь-яких їхніх допоміжних органах.

ЮНВТО стало першою спеціалізованою установою системи ООН, в якій призупинено членство рф.

Міжнародна ізоляція рф через її агресію проти України поглиблюватиметься.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news