logo
29/03
28/03
27/03
26/03
2 ...

Вийшов офіційний трейлер документального фільму «Євродонбас» (ВІДЕО)

05-05-2022 15:201207

Вийшов офіційний трейлер документального фільму «Євродонбас» (ВІДЕО)
Фото: скріншот з відео

Вийшли офіційний трейлер та постер документального фільму «Євродонбас» про європейську історію Східної України.

Про це повідомляє команда проєкту.

Документальний фільм «Євродонбас» режисера Корнія Грицюка показує, що понад 100 років тому Східна Україна була невіддільною частиною Європи. Виробництвом фільму займається кінокомпанія 435 FILMS за підтримки Держкіно України.

Робота над фільмом розпочалась на початку 2021 року. В травні того ж року команда вирушила на зйомки у міста Донеччини та Луганщини — Маріуполь, Лисичанськ, Костянтинівку, Дружківку, Нью-Йорк. Зараз ці міста  кожного дня з'являються у сюжетах новин, адже саме в них чи на їх околицях проходять активні бойові дії внаслідок військової агресії росії.

Як зазначають автори, на період зйомок міста та селища, про які йдеться у фільмі, були прифронтовими, і люди жили там мирним життям, лише час від часу чуючи відлуння вибухів війни. 

Команда зафільмувала унікальні пам’ятки, які залишили після себе європейці ще з XIX століття. Зараз кадри фільму мають особливу цінність, адже на них збереглись пам’ятки європейської культури XIX століття, багато з яких наразі знищено назавжди.

Розстріляний Маріуполь, де вже загинуло понад 20 тисяч українців, — повністю зруйнований. У документальному фільмі «Євродонбас» він постає квітучим, наповненим весняним теплом, з містянами, які, самі того не знаючи, проживають останню спокійну весну. Зараз від міста та його американської та бельгійської спадщини залишились лише руїни.

Будинки німців у Нью-Йорку та бельгійців у Лисичанську щоденно перебувають під обстрілами та ракетними ударами. Наразі неможливо сказати, що вціліло із давніх пам’яток архітектури. Відомо, що гімназія та будівля тубдиспансеру, що входили до бельгійської спадщини у Лисичанську вже зруйновані.

Всі ці міста та селища Донбасу заснували іноземці з Бельгії, Німеччини, Великої Британії та Франції. Наприкінці ХІХ ст. вони посеред степу побудували заводи й металургійні комбінати, зробивши регіон одним з найрозвиненіших у Європі. Більшість даних про цей період Сходу України було знищено радянською владою. Аби показати засекречену радянськими істориками, європейську історію Донбасу, команда фільму «Євродонбас» по крупицях збирала інформацію в архівах України, Бельгії та Англії. 

«Майже сто років назад відбувались ті ж самі події. На українські землі після революції 1917 року прийшла радянська влада зі своїм “русским миром”, іноземні інвестори, які активно розбудовували Схід України втекли, хто залишився, тих розстріляли, червона армія завоювала Україну і тоді європейські держави, які мали величезні проблеми через Першу світову війну, не вступилися за незалежну Україну. Так Україна стала частиною Радянського Союзу, так Донбас став радянським надбанням», – Анна Паленчук, продюсерка фільму.

«Я родом із Донбасу, але лише під час зйомок цього фільму я дізнався про безліч важливих історичних та архітектурних артефактів, що залишили по собі європейці. Цей фільм – спроба повернути дуже важливу частину історії Донбасу. Показати європейську ідентичність цього регіону», – Корній Грицюк, режисер.

Презентація трейлеру фільму «Євродонбас» відбулась 23 лютого на Зимовому Кіноринку від ОМКФ. Через початок російської агресії, прокат стрічки в Україні відстрочено, проте команда фільму активно співпрацює з іноземними сейлз-агентами, щоб показати стрічку міжнародним глядачам.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news