З початку повномасштабної війни контакт-центр МОЗ отримав 215 тис. дзвінків

https://leopolis.news/post/63900/z-pochatku-povnomasshtabno-viyny-kontakt-centr-moz-otrymav-215-tys-dzvinkiv

12/05/2022

Про це повідомляє пресслужба МОЗ,

Найчастіше додзвонювачі цікавляться інформацією щодо доступу до гарантованих медичних послуг, онлайн-консультацій лікарів, формування ковід-сертифікатів, пошуку ліків, продовження дії довідки з інвалідності, допомоги пораненим та програм лікування українців за кордоном.

З початку введення в Україні воєнного стану 24 лютого 2022 року за лінією 0 800 60 20 19 станом на 9 травня зафіксовано 215 396 вхідних дзвінків. Найбільше звернень надходить від абонентів із Києва, Дніпропетровської, Київської, Харківської і Львівської областей. Найменше дзвінків – із Тернопільської, Закарпатської та Чернівецької областей. 

У перші тижні від початку воєнного стану саме за допомогою контакт-центру МОЗ зібрало та проаналізувало запити щодо критичних потреб медичних закладів та громадян у нових для країни умовах. Ці дані дозволили максимально ефективно формувати на початковому етапі розподіл ліків та медичних засобів серед регіонів, насамперед тих, які найбільше потерпали від воєнних дій. 

На початку березня Міністерство розширило перелік спеціальностей лікарів, які надають віддалену консультативну допомогу та рекомендації громадянам, які не мають можливості звернутися до свого лікаря чи медзакладу. Зокрема, залучені психологи, терапевти, кардіологи, пульмонологи, гінекологи, хірурги та педіатри. Партнерами за цим напрямом стали Товариство Червоного Хреста України та Буковинський державний медичний університет. 

З 8 березня по 3 травня цього року громадяни отримали 2 800 онлайн-консультацій лікарів. Найчастіше громадян цікавили рекомендації від терапевта, педіатра, психолога і кардіолога. 

Нагадаємо, безоплатна лінія 0 800 60 20 19 при МОЗ запрацювала 2 листопада 2020 року як контакт-центр із протидії поширенню COVID-19. Це спільний зі Світовим банком проєкт Міністерства охорони здоров’я України. Сервіс віддалених консультацій лікарів у відповідь на суспільний запит за цим єдиним номером уперше запроваджено у грудні 2022 року.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news