logo
05/07
04/07
03/07
02/07
29/06
28/06
27/06
2 ...

Острів Зміїний має стратегічне значення як для України – Буданов

13-05-2022 11:13467

Острів Зміїний має стратегічне значення як для України – Буданов
Фото: lb.ua

Острів Зміїний має стратегічне значення для України, оскільки дозволяє контролювати всі морські шляхи, а також може дати Росії змогу провести висадку десанту.

Про це в  ефірі всеукраїнського телемарафону повідомив начальник ГУР МО України Кирило Буданов, передає ГУР МО.

За його словами, що острів має стратегічне значення як для України, так і для російських окупантів, оскільки дозволяє контролювати надводну та певною мірою повітряну обстановку на півдні України. Також острів Зміїний стратегічно важливий з точки зору можливості висадки Росією тактичного морського десанту. За словами генерал-майора Кирила Буданова, теоретично це єдиний регіон, через який російські окупанти можуть спробувати висадити десант на територію окупованого Придністровського регіону Молдови.

«Той, хто контролює острів, може будь-якої миті заблокувати рух цивільних суден в усіх напрямках на південь України… Острів Зміїний – це територія України, і ми її будемо докуповувати й боротися за неї стільки, скільки нам буде потрібно. Це стратегічно важлива точка, щоб відкрити торгові морські шляхи, завозити нам зброю та виключити будь-які можливі воєнні дії росії на території „ПМР“, з якої вони можуть атакувати західну частину України», – зазначив начальник ГУР МО України.

Вчора біля острова Зміїний спалахнув російський корабель «Всеволод Бобров», про це повідомив речник Одеської ОВА Сергій Братчук. 

«Завдяки діям наших військових моряків загорілося судно тилового забезпечення «Всеволод Бобров», одне з найновіших в російському флоті. кажуть, що чалапає до Севастополя. Інформація потребує уточнення. Але те, що йому дали "Змієбаївку" в районі Зміїного, – це правда. Сподіваюся, це не останні досягнення», - зазначив Сергій Братчук.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news