logo
07/07
06/07
05/07
04/07
2 ...

У ЄС придумали, як платити за російський газ і не порушувати санкції – ЗМІ

15-05-2022 15:18522

У ЄС придумали, як платити за російський газ і не порушувати санкції – ЗМІ
Фото: minfin.com.ua

Євросоюз підготував проєкт рекомендацій для імпортерів газу, аби вони могли далі купувати в РФ блакитне паливо і не порушувати санкції.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на наближених до процесу співрозмовників, передає «Економічна правда».

Так, у нових рекомендаціях Єврокомісія планує зазначити, що компанії повинні чітко заявити, що вони вважають свої зобов’язання виконаними після сплати в євро або доларах відповідно до чинних контрактів. Такі вказівки не заважають компаніям відкривати рахунки в Газпромбанку і дозволять їм купувати газ без порушення санкцій.

У п'ятницю на закритому засіданні Єврокомісія повідомила державам-членам, що оновлені інструкції роз'яснюють, що компанії можуть відкривати рахунок в євро або доларах у Газпромбанку, як того хоче Кремль. Проте у ЄС промовчали щодо відкриття рахунку в рублях, хоча раніше чиновники блоку зауважували, що відкриття такого рахунку порушить санкції. За словами співрозмовників агентства, оновлені рекомендації  не враховують цього конкретного питання.

Іншим ключовим моментом в інструкції є те, що після оплати компаніями газу в євро або доларах і оголошення своїх зобов’язань виконаними, від них не можуть вимагати подальших дій з боку Росії щодо платежу. При цьому за кремлівських механізмом Газпромбанк конвертує отриману валюту в рублі, після чого самі компанії повинні здійснити вже рублевий платіж.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news