Втратила зір під час вагітності: львівські лікарі допомогли жінці з Донецька вперше побачити своїх донечок

https://leopolis.news/post/64118/vtratyla-zir-pid-chas-vagitnosti-lvivski-likari-dopomogly-jinci-z-donecka-vpershe-pobachyty-svoh-donechok

16/05/2022

Наталя втратила зір під час вагітності й багато років мріяла побачити своїх донечок. До втручання лікарів катаракта очей загрожувала жінці пожиттєвою сліпотою, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

 Коли лікарі зняли з очей Наталі пов’язки, вона проплакала годину. Жінка затуляла очі від яскравого світла і не могла повірити в те, що бачить найрідніших. Діти і чоловік плакали разом з нею.

«Наталя почала втрачати зір ще у дитинстві. Діагноз «вроджена катаракта обох очей» їй поставили у рідному Донецьку. Народивши першу донечку, жінка ще бачила тіні та розрізняла яскраві кольори. А от під час вагітності другою – три роки тому – осліпла повністю.

Грошей на заміну кришталиків, які подарували б їй зір, родина не мала. Доньку Наталя змушена була пізнавати завдяки дотикам і запахам. В останню мирну ніч – 23 лютого – жінка народила ще одну дитину, яку теж ризикувала ніколи не побачити.

Однак евакуйована з дітками Наталя потрапила у правильне місце – до нашої лікарні. У відділенні офтальмології її не просто обстежили, а запропонували безоплатну операцію. Дороговартісні імпланти для жінки придбали благодійники», — розповідають у лікарні.

Наталя, мрія якої здійснилася, сьогодні проходить реабілітацію. Після повного одужання планує піти вчитися — хоче стати соціальним працівником і допомагати іншим. 

«Жінка і весь наш колектив безмежно дякує всім, хто долучився до здійснення Дива! Вірте, мрії здійснюються! Тим паче коли у нас одна мрія на всіх», — наголошують у Першому медоб‘єднанні Львова.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news