Крістіна Квін: Ленд-ліз не призведе до якогось шаленого боргу України після війни

https://leopolis.news/post/64127/kristina-kvin-lend-liz-ne-pryzvede-do-yakogos-shalenogo-borgu-ukrany-pislya-viyny

16/05/2022

Сенс цього закону – максимально прискорити надання зброї, пояснила вона в інтерв'ю українським журналістам сказала тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

Закон про ленд-ліз для України усуне бюрократичні перешкоди на шляху постачання військової допомоги.

«Ленд-ліз – це механізм, який дозволяє президентові постачати зброю швидко. Усупереч його назві (lend – позичати, ред.), ми не говоримо про те, що Україна має повернути все, що отримає за цим механізмом. Ідея ленд-лізу в іншому. Коли США продають або передають зброю іншій державі, уряд має проходити експортну процедуру, має отримувати погодження і відповідати певним обмеженням. І саме для того, щоби не стикатися з цими обмеженнями, пропонується передавати зброю за ленд-лізом. Скажу відверто, це просто процедура прискорення постачання зброї. Тому, звичайно ж, ленд-ліз не призведе до появи в України якогось шаленого боргу після війни», – заявила Квін.

Дипломат зазначила, що США не накладають жодних обмежень щодо постачання зброї Україні. Вона також прояснила ситуацію з постачанням літаків.

«Що стосується обмежень, у тому числі стосовно літаків: я нагадаю, що у США немає радянських літаків, які знайомі вашим пілотам. Справді, були обговорення у рамках НАТО про постачання таких літаків з інших країн, але з низки причин цей механізм не запрацював. Та якщо держави-союзники, які мають певну зброю (зокрема, літаки), хочуть постачати її Україні на двосторонніх засадах – вони можуть це робити», – запевнила Квін.

За її словами, США не зупиняють союзників у цьому, жодних обмежень немає.

Як повідомляли, 9 травня президент США Джозеф Байден підписав закон щодо надання програми ленд-лізу для України.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news