logo
07/07
06/07
05/07
2 ...

Евакуація захисників з «Азовсталі» була єдиною можливою формулою їхнього порятунку – Міноборони

17-05-2022 16:14386

Евакуація захисників з «Азовсталі» була єдиною можливою формулою їхнього порятунку – Міноборони
Фото: скріншот з відео

У Міноборони кажуть, що іншої формули порятунку українських захисників з «Азовсталі», ніж та, яка використовується зараз, не може бути.

Про це на брифінгу заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Операція буде проводитися до повернення цих осіб на підконтрольну Україні територію. Так само ми повідомляли, що військова деблокада, на жаль, неможлива в цій ситуації, і іншої формули порятунку, ніж та формула, яка використовується зараз, не може бути. Це був єдиний вихід.

Ми повинні ще раз згадати, що захисники Маріуполя – це і Національна гвардія, це і Національна поліція, це прикордонники, це Збройні сили України, зокрема це 36 бригада морської піхоти, це територіальна оборона Маріуполя, і вони своє бойове завдання повністю виконали», – зазначила Маляр.

За її словами, завдяки обороні, яку здійснюють захисники Маріуполя, було не допущено перекидання противником угрупувань: «Це близько 20 тисяч особового складу, противник не зміг їх перекинути на інші регіони, таким чином противнику не вдалося швидко захопити Запоріжжя. Противнику не вдалося створити умови для оточення Об'єднаних сил».

«Головне, що оборона Маріуполя дала нам критично важливий час для створення оборонних рубежів, формування резерву та інших дуже важливих дій воєнної операції», – наголосила Маляр.

Відповідаючи на питання журналістів щодо виступів у Держдумі про заборону обміну «азовців», Маляр відповіла, що "це політична заява, розрахована на внутрішню пропаганду, а процес з порятунку триває".

Як повідомляли, 16 травня з «Азовсталі» до медичного закладу в Новоазовську евакуйовано 53 важкопоранених бійця для надання медичної допомоги. Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку. Для подальшого повернення їх додому планується здійснити процедуру обміну.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news