logo
31/05
30/05
29/05
28/05
26/05
25/05
2 ...

ЄС витратить на власну оборону додаткові €200 млрд

18-05-2022 22:11875

ЄС витратить на власну оборону додаткові €200 млрд
Фото: independent.co.uk

ЄС збільшить оборонні витрати на 200 мільярдів євро упродовж кількох наступних років.

Про це сьогодні у Брюсселі заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн за підсумками засідання колегії ЄК, повідомляє «Укрінформ».

«Повернення війни в Європу підкреслило негативний вплив років оборонного недофінансування. Ми втратили десятиліття з точки зору інвестицій внаслідок всіх цих (бюджетних) скорочень. Водночас країни-члени зараз долають цю тенденцію. Вони вже оголосили про додаткові 200 мільярдів євро на оборонні витрати протягом кількох наступних років», – зауважила фон дер Ляєн.

За її словами, зараз необхідно переконатися, що ці гроші витрачатимуться скоординованим шляхом, аби заповнити провалля у спроможностях, що були виявлені як в ЄС, так і в НАТО.

Очкується, що такі інвестиції дозволять здійснити довгострокове зміцнення виробничої бази європейського оборонного комплексу. Водночас, Єврокомісія просить розглянути систему спільних оборонних замовлень, тому що це краще відповідає оперативним потребам, як з точки зору фінансування, так і з точки зору виробництва, у тому числі, з використанням потенціалу широкої інноваційної мережі на рівні середнього бізнесу.

«Ми негайно утворимо Оперативну групу за участю країн-членів для координації негайних поставок та перспективних замовлень. Цей крок буде супроводжуватися створенням інструменту для заохочення до спільних закупівель. У цьому контексті ми запропонуємо регуляторні правила, що звільнять спільні замовлення від ПДВ. Це зміцнить нашу незалежність та стійкість. Водночас це зміцнить і НАТО», – наголосила президент ЄК.

Як повідомлялося, 24 лютого цього року росія розпочала неспровоковану війну проти України, проводить масовані обстріли та бомбардування українських міст та селищ, чинить репресії та звірства проти мирного населення на тимчасово окупованих територіях України. На боротьбу із загарбниками піднявся весь народ України.

Від початку російського вторгнення Європейський Союз та його країни-члени виявили солідарність з Україною, надали їй політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу і створили умови для прийняття мільйонів українських біженців.

Російська агресія прискорила рух Європейського Союзу до так званої «стратегічної автономії», у тому числі, у сферах безпеки й оборони. Ця діяльність не спрямована на дублювання або підміну НАТО, яке залишається основою європейської оборони й безпеки. Водночас зміцнення національних оборонних спроможностей в країнах ЄС, більшість з яких одночасно є членами НАТО, зміцнить Альянс та всю систему євроатлантичної безпеки.

Leopolis.news