logo
05/07
04/07
01/07
29/06
28/06
26/06
23/06
2 ...

Сьогодні в Україні відзначають День вишиванки

19-05-2022 11:05429

Сьогодні в Україні відзначають День вишиванки
Фото: Укрінформ

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.

Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди, пише «Укрінформ».

Цьогоріч День вишиванки відзначають 19 травня. Він був започаткований 2006 року студенткою Чернівецького національного університету Лесею Воронюк.

Українців привітав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Вишиванка — давно вже не тільки частина національного одягу. Вона є одним із найвпізнаваніших елементів нашої спадщини, символом волі та любові до України. Це наша культурна зброя, що обʼєднує кожного українця», написав міністр у  Фейсбуці.

Він зазначив, що українські вишиванки є справжнім витвором мистецтва, і налічується близько сотні їх видів на території України. За його словами, різнячись від регіону до регіону візерунками, кольорами та техніками, вони уособлюють нашу унікальність та незламність як народу.

«Нехай сьогодні вишиванка стане нагадуванням, що ми всі єдині і консолідовані, як ніколи. Вишиванка - у нашому серці, вона - це різноманіття, і водночас наш український код. В любові до Батьківщини. До традицій, історії і спадщини. Цього у нас ніколи не відняти. Україна обов‘язково переможе», – додав Ткаченко.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news