logo
29/06
28/06
27/06
26/06
24/06
23/06
2 ...

У росії звільнили низку генералів за провали в Україні – британська розвідка

19-05-2022 11:16420

У росії звільнили низку генералів за провали в Україні – британська розвідка
Фото: Getty Images

У росії останніми тижнями звільнили високопоставлених командирів, які, як вважається, погано діяли на початкових етапах вторгнення в Україну.

Про це йдеться у щоденному зведенні британської розвідки.

Зокрема, генерал-лейтенант Сергій Кисіль, який командував елітною 1-ю гвардійською танковою армією, відсторонений від посади за нездатність захопити Харків.

Віцеадмірала Ігоря Осипова, який командував Чорноморським флотом Росії, також, ймовірно, було усунуто з посади після затоплення крейсера «Москва» у квітні.

Хоч начальник Генштабу Росії Валерій Герасимов, ймовірно, залишається на своїй посаді, але незрозуміло, чи він зберігає довіру президента Путіна.

«Культура приховування та пошуку цапів-відбувайлів, ймовірно, поширена в російській військовій системі та системі безпеки. Багато офіційних осіб, причетних до вторгнення в Україну, ймовірно, все більше відволікатимуться на спроби уникнути особистої провини за оперативні невдачі Росії», – йдеться зведенні.

Як прогнозують британські розвідники, це може створити додаткове навантаження на російську централізовану модель управління та контролю, оскільки офіцери все частіше прагнуть відкласти ухвалення ключових рішень на начальство.

«У цих умовах росії буде складно повернути собі ініціативу», – відзначено у звіті.

 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news