У Львові лікують 10-річну дівчинку, яка єдина зі сім'ї вижила в укритті на Донеччині

https://leopolis.news/post/64315/u-lvovi-likuyut-10-richnu-divchynku-yaka-edyna-zi-sim-vyjyla-v-ukrytti-na-donechchyni

19/05/2022

9 квітня росіяни прицільним вогнем із танка накрили сховище 9-поверхівки у Вугледарі, де проживала родина дівчинки. Батько, бабуся, дядько із дружиною – загинули на місці. Вижила тільки Вероніка. Як потім припустили сусіди, мабуть, дорослі останньої миті накрили дівчинку собою, що її і врятувало, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Саме сусіди знайшли дівчинку під завалами. Уламок снаряду потрапив у голову, на лівій руці відірвало великий палець, праву – частково паралізувало. 

Рідних Вероніки сусіди поховали на подвір’ї місцевої церкви, дівчинку відправили спершу до Дніпра, а потім – до лікарні Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова. 

«У нас Вероніка вже місяць. Позаду – операція: команда офтальмологів успішно усунула дефект повіки та сітківки ока, аби зберегти його функцію. Згодом на дівчинку чекає іще одне втручання: уламок снаряду досі в неї в голові і видалити його поки неможливо. Лікарі чекають, доки загоїться рана», – кажуть лікарі. 

З маленькою пацієнткою працюють реабілітологи. Вероніка уже робить перші кроки і вчиться заново ходити, до неї нарешті починає повертатися пам’ять. У Вероніки з рідних залишився лише дядько. Свою племінницю чоловік відвідує, як тільки виникає можливість приїхати з Києва до Львова.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news