Китай нарощує закупівлі дешевої російської нафти – ЗМІ

https://leopolis.news/post/64392/kytay-naroshchue-zakupivli-deshevo-rosiysko-nafty--zmi

20/05/2022

Про це пише Reuters із посиланням на дані щодо поставок нафти та нафтотрейдерів, передає «Економічна правда».

«Цей крок найбільшого світового імпортера нафти зроблений через місяць після того, як він спочатку скоротив поставки з росії, побоюючись відкрито підтримувати Москву і потенційно піддавати своїх державних нафтових гігантів під санкції», - підкреслює Reuters.

Згідно з оцінкою Vortexa Analytics, китайський морський імпорт російської нафти підскочить до майже рекордних 1,1 мільйона барелів на добу (барелів на добу) у травні, у порівнянні з 750 000 барелів на добу в першому кварталі та 800 000 барелів на добу в 2021 році.

Unipec, торговий підрозділ провідного азійського нафтопереробника Sinopec Corp, очолює закупівлі разом із Zhenhua Oil, підрозділом китайського оборонного конгломерату Norinco, пише агентство з посиланням на трейдерів.

За словами трейдерів, компанія Livna Shipping Ltd, зареєстрована в Гонконзі, також нещодавно стала основним вантажовідправником російської нафти в Китай.

Sinopec відмовився від коментарів. Zhenhua і Livna не відповіли на запити про коментар.

«Ці компанії заповнюють діру, яку залишили західні покупці після вторгнення росії в Україну.

Vitol і Trafigura, два з найбільших у світі трейдерів сировини, поступово припинили закупівлі у «Роснефти», найбільшого виробника нафти в Росії», - нагадує Reuters.

«Ситуація почала різко змінюватися після виходу Vitol і Trafigura, що створило вакуум, який могли заповнити лише компанії, які можуть забезпечити вартість і яким довіряють їхні російські колеги», - каже один китайський трейдер, який попросив не називати його імені.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news