З початку року на Львівщині зафіксували 2 тис. пожеж в екосистемах

https://leopolis.news/post/64638/z-pochatku-roku-na-lvivshchyni-zafiksuvaly-2-tys-pojej-v-ekosystemah

24/05/2022

Про це повідомляє пресслужба ЛОВА.

Найчастіше причиною займання стає людська недбалість: спалювання сміття, недопалок або ж небезпечне хуліганство. Через таку халатність від січня загинуло вже двоє людей та ще четверо отримали травми. Загальна площа пожеж в екосистемах Львівщини становить 400 гектарів - до порівняння це вдвічі більше за площу князівства Монако.

У Державній екологічній інспекції Львівської області повідомили, що до адміністративної відповідальності притягнуто 36 порушників, яким присудили сплатити штрафи на загальну суму 113 220 грн. Наразі, порушники сплатили 67 320 грн. 

Найбільше випадків зафіксовано на території Львівського, Стрийського та Золочівського районів. Підпал сухої трави карається штрафом: 3060-6120 грн для громадян і 15300-21420 грн для посадових осіб.

У Держекоінспекції наголосили, що у березні цього року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. А саме: підпали становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни. Такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, минулої неділі, 22 травня, у Глинянській громаді, що на Львівщині, через спалювання сухої трави згоріли понад 15 гектарів торфовищ. У Головному управлінні ДСНС у Львівській області повідомили, що станом на зараз рятувальники ліквідовують пожежу. Роботи з гасіння триватимуть до кінця дня.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news