Блокада рф українських портів призведе до подальшого зростання цін на продукти у світі - розвідка Британії

https://leopolis.news/post/64655/blokada-rf-ukranskyh-portiv-pryzvede-do-podalshogo-zrostannya-cin-na-produkty-u-sviti---rozvidka-brytani

25/05/2022

Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться у щоденному огляді британської розвідки про війну, який публікує Міноборони Британії. 

Відзначається, що від початку війни значна активність торговельного судноплавства з та до Одеси була відсутня, а подальша морська блокада росії чорноморських портів України перешкодила комерційному судноплавству здійснювати операції у цьому районі. 

Механізми сухопутного експорту України з високою ймовірністю навряд чи замінять дефіцит судноплавних потужностей, спричинений російською блокадою, відзначається у зведенні. У результаті значні поставки українського зерна залишаються в дефіциті без змоги бути експортованими.

«Бойові дії вже створили непрямий тиск на глобальні ціни на зерно. У той час як загроза морської блокади росії продовжувати перешкоджати доступу комерційного судноплавства до українських портів, дефіцит пропозиції, що виникає у результаті, призведе до подальшого зростання цін на багато основних продуктів», - заявили у британській розвідці.

Країни Групи семи обговорюють між собою, як можливо розблокувати експорт зерна з України, а ЄС вже запропонував план підтримки експорту української сільськогосподарської продукції. 

В уряді Німеччини заявили, що працюють над створенням «зернового залізничного мосту» з Україною.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news