Всесвітньовідомий трансплантолог Роберт Монтгомері провів з львівськими лікарями три пересадки нирок

https://leopolis.news/post/64688/vsesvitnovidomyy-transplantolog-robert-montgomeri-proviv-z-lvivskymy-likaryamy-try-peresadky-nyrok

25/05/2022

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Роберт Монтгомері очолює Інститут трансплантації Лангон Нью-Йоркського університету, де лише торік пересадили 3250 органів. 

У 2021 р. саме тут була проведена унікальна ксенотрансплантація нирки людині, коли орган генномодифікованої свині отримав пацієнт з порушенням функції нирок. Загалом за свою лікарську практику професор пересадив понад дві тисячі нирок, врятувавши тим самим величезну кількість людських життів.

У Львові Роберт Монтгомері провів два дні. Під час візиту він консультував вітчизняних спеціалістів, ділився практичним досвідом, безпосередньо  взяв участь у пересадці трьох нирок, які виконувала команда львівських трансплантологів. Досвід, яким поділився професор, безцінний, для українських лікарів.

У перший операційний день провели родинну трансплантацію. 52-річна мама віддала нирку своєму 30-річному синові. Молодий чоловік хворів на хронічний гломерунонефрит. На діалізі був останні 6 місяців.

Наступного дня відбулася трансплантація від померлого донора. Ним стала 61-річна жінка зі Львівщини з важким інсультом. Згоду на донорство органів надали родичі.

Одну нирку пересадили 43-річній жінці з Макіївки, що на Донеччині, у якої минулого року відмовили нирки.  Відтоді вона перебувала на гемодіалізі. На лист очікування стала у березні цього року, а вже у травні отримала рятівний орган.

Другу нирку отримав 40-річний чоловік з Тернопільської області з хронічним гломерунонефритом, що перебував на гемодіалізі більше 5 років.

Нагадуємо, для пацієнтів операції з трансплантації є безкоштовними, кошти на їх проведення виділяє держава. Планові операції, які були призупинені у перші дні війни, наразі можуть проводитися за рішенням головних лікарів закладів охорони здоров’я.  

Про те, як зробити планову операцію під час війни, детальніше за посиланням.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news