У Львові почали будувати тимчасові будинки для вагітних переселенок

https://leopolis.news/post/64843/u-lvovi-pochaly-buduvaty-tymchasovi-budynky-dlya-vagitnyh-pereselenok

27/05/2022

Це спільний проєкт Львівської мерії та Товариства Червоного Хреста України, завдяки якому тимчасове житло отримають понад 100 майбутніх матусь, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

У Львові зводять два двоповерхові будинки загальною площею 1300 м2. В кожному – будуть облаштовані всі найнеобхідніші умови для комфортного тимчасового розселення вагітних жінок, які мають статус внутрішньо переміщених осіб: спальні кімнати, пральні, душові, вбиральні, кімнати відпочинку, дитячі зони, кухні, їдальні, котельні. А поряд із житлом запланований благоустрій, зокрема хідники і оглядовий майданчик. Наразі триває монтаж першого поверху.

 

«Очевидно, для вагітних жінок потрібно більше комфорту, як, наприклад, є у модульних містечках. Тут будуть окремі спальні та санвузли для майбутніх мам, а от для відпочинку та приготування їжі простори будуть спільними.

Цікаво й важливо. Поруч є чудова зелена зона. Її теж приведемо до ладу – прокладемо доріжки, встановимо лавочки, одним словом, зробимо приємною для прогулянок і відпочинку. І хочу наголосити – цією зеленою зоною зможуть користуватись не лише жінки, які оселяться у цих змонтованих будинках, - вона буде для всіх мешканців району», - розповів Любомир Зубач, заступник міського голови з містобудування.

У департаменті містобудування ЛМР відзначають, що формат будови зовсім інший, аніж модульне житло в містечках для переселенців у Львові. Для жінок при надії будинки зводять із дерев’яних конструкцій, які збирають просто на місці. За основу взятий досвід аналогічної будови у США.

Спроєктували будинки львівські архітектори. Роботи здійснює одеська компанія, яка через війну переїхала до Львова. А профінансував проєкт «Червоний Хрест», інвестувавши у нього 26 млн грн. Добудувати житло планують до середини липня.

Нагадаємо, 1 травня підписали Меморандум про співпрацю між Товариством Червоного Хреста України та Львівською міською радою щодо зведення будинків для тимчасового проживання вагітних жінок, які виїхали з місць активних бойових дій до Львова.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news