logo
25/05
26/04
20/04
07/04
05/04
02/04
26/03
24/03
21/03
15/03
13/03
23/02
21/02
2 ...

Спікер Міноборони Мотузяник: Сьогодні журналісти пишуть нашу перемогу

10-06-2022 11:312157

Спікер Міноборони Мотузяник: Сьогодні журналісти пишуть нашу перемогу
Фото: НСЖУ

В рамках Всеукраїнської наради редакторів/керівників локальних медіа «Як вижити в умовах війни?», ініційованої Національною спілкою журналістів України, виступив спікер Міністерства оборони України, член НСЖУ, полковник Олександр Мотузяник.

Про це повідомляє пресслужба НСЖУ.

«Ви тримаєте інформаційний фронт, який є не менш важливим, ніж ті бойові дії, які у нас тривають. Ваша підтримка важлива для кожного солдата. Адже ви перебуваєте в регіонах, ви поруч з рідними і близькими наших військовослужбовців, які відстоюють нашу Незалежність на Сході. Ви – поруч з тими, кого завтра можуть мобілізувати, аби він став до строю. Ви поруч з тими, хто чекає інформацію про перебіг бойових дій. Ця робота, яку ви робите, вона – надзвичайно важлива і від Міністерства оборони вам за це велика подяка», – наголосив звертаючись до колег офіційний представник вітчизняного оборонного відомства . 

Полковник Мотузяник підкреслив, що зараз надзвичайно важлива підтримка вітчизняного війська від засобів масової інформації.

Разом із тим спікер МО перепросив у колег за те, що нині цілий ряд тем із життєдіяльності оборонного відомства є закритими для висвітлення у ЗМІ.

«Це підпадає під таке визначення, як безпека операції. Ми розуміємо, що люди чекають на перемоги. Людям треба підтримка. Тим не менш, ми не можемо говорити про ті операції, які безпосередньо сьогодні проводять Збройні сили України.

Іншою темою, яка є закритою, це – військово-технічна співпраця. Це – надання Україні озброєння. Всі ми маємо розуміти, що ворог також уважно слідкує за цією інформацією. Тому, як безпосередньо відбувається ця робота, ми також говорити не можемо. Тут велику роботу роблять наші дипломати і ми маємо величезні перемоги. Зброя надходить, але конкретно ми говорити не можемо. Ми не можемо розкривати логістичні шляхи, як ця зброя надходить до України.

Ще одна тема, яка є закритою, це таке поняття, як рух опору на окупованих або частково захоплених противником територіях. Передусім – це безпека тих людей, які там перебувають і чинять супротив окупантам. Цим також займаються Збройні сили, зокрема – Сили спеціальних операцій».

За словами полковника Мотузяника, Генеральний штаб повідомляє про наші контратаки, про наші здобутки. Але для цього має пройти певний час, аби ворог не зміг розвідати дану інформацію і цьому зашкодити.

Олександр Мотузяник поінформував колег про те, яким медійним ресурсом володіє оборонне відомство. Нині розгорнута система прес-офіцерів у родах і видах військ, які співпрацюють із журналістами. В Міністерстві оборони є свої засоби масової інформації. На сьогоднішній день їх три. Це – Центральна телерадіостудія МО, яка веде два проекти: це Військове телебачення України, яке здійснює мовлення в соціальній мережі YouTube та військове радіо «АрміяFM», яке нині покриває фактично всю зону ведення бойових дій. Також Міноборони має інформаційне агентство АрміяInform, Його журналісти нині роз’їхалися по регіонам ведення бойових дій. Крім того працює і телерадіостудія Міноборони «Бриз», яка базується в Одесі.

Олександр Мотузяник констатував, що у 2018 році було скорочено останню відомчу газету та останній армійський журнал «Військо України». На виконання Закону України «Про реформування друкованих ЗМІ», ці видання були змушені скоротити. Але, за словами спікера Міноборони, сьогодні розробляється законопроект, який надасть можливість на період війни Міноборони створити свою власну газету. Це може стати додатковим інформаційним майданчиком для військовослужбовців. Особливо там, де немає покриття мережі Інтернет, або ж там, де бійці перебувають на передовій і де використання мобільного зв’язку не лише забороняється, але й може зашкодити життю і здоров’ю наших військовослужбовців. Такий законопроект вже є, він розміщений на парламентському порталі. Журналісти можуть надати до нього свої пропозиції, а Міністерство оборони, зі свого боку, готове до діалогу і співпраці.

«Сьогодні журналісти пишуть історію нашої перемоги», – резюмував свій виступ офіційний представник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.   

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news