logo
01/06
2 ...

На Дрогобиччині обговорили питання функціонування церкви московського патріархату в районі

21-06-2022 08:491895

На Дрогобиччині обговорили питання функціонування церкви московського патріархату в районі
Фото: Дрогобицька районна військова адміністрація

У понеділок, 20 червня, начальник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк та керуючий Дрогобицькою-Самбірською єпархією Православної церкви України Владика Яків (Макарчук), обговорили питання функціонування церков Московського патріархату на території Дрогобицького району. 

Про це повідомляє Дрогобицька районна військова адміністрація.

До початку війни у районі налічувалося 8 парафій Московського патріархату. Потім через повномасштабну російську агресію парафія у Дрогобичі заявила про перехід до Православної Церкви України. Однак решту — продовжують функціонувати і їх прихожани не мають наміру полишати вірування, де моляться за збройні сили росії та підтримують російську навалу.

Територіальні громади вивчили юридичне підґрунтя їх функціонування. Однак, тут не все так просто з юридичної точки зору: на кожній парафії наявні дійсні дозволи на земельну ділянку та самі будівлі. Тож використати практику Дрогобича, де церква не мала права власності на земельну ділянку чи будівлю — не вийде.

«Однак, ми всі одноголосно переконані — ЦЕРКВІ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ — НЕ БУТИ. 

Ми спільно напрацюємо шляхи як це реалізувати. Але основне те, що церкви не існує без прихожан. Якщо люди самі усвідомлять чим займається та що провідує церква московського патріархату і захочуть з неї вийти, то проблема зникне сама собою. Вибір завжди за людиною!» — зазначив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

Нагадаємо, нещодавно священики УПЦ МП, яких відсторонили від проведення богослужінь у Дрогобичі, а церкву на вимогу парафіян перевели в ПЦУ, винесли з церкви все цінне майно. Звідти забрали образи з іконостасу, церковні атрибути і навіть демонтували хрести та дзвони.

Leopolis.news