logo
01/06
31/05
30/05
29/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Італія продовжуватиме надавати військову допомогу Україні: заклики про припинення відхилив Сенат

22-06-2022 16:26814

Італія продовжуватиме надавати військову допомогу Україні: заклики про припинення відхилив Сенат
Фото: UkrMedia

Сенат Італії у вівторок більшістю голосів схвалив резолюцію із закликом продовжити допомогу Україні у її війні з Росією, відхиливши спроби керівництва однієї з коаліційних партій – «Руху 5 Зірок» – припинити надавати Києву зброю.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Corriere della Sera.

За резолюцію, запропоновану парламентською більшістю, проголосували 219 сенаторів, 20 були проти, а ще 22 – утрималися. Чотири альтернативні проєкти резолюцій Сенат Італії відхилив.

У документі сенатори закликали уряд Італії вимагати від росії негайного припинення бойових дій в Україні та виведення з її території всіх військових підрозділів, а також брати участь в ініціативах з деескалації та зміцнювати дипломатичні зусилля для пошуку мирного врегулювання.

Одним із ініціаторів дискусій щодо допомоги Україні став лідер  «Руху 5 Зірок», колишній прем’єр Італії Джузеппе Конте. Він відкрито закликав припинити надавати Києву зброю.

Ці заклики призвели до обговорень у межах урядової коаліції, очолюваної колишнім главою Європейського центрального банку Маріо Драгі. Водночас підкреслювалося, що італійський уряд має єдину позицію щодо підтримки України.

Після голосування, як повідомлялося, з  «Руху 5 Зірок» вийшов міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо.

Ді Майо минулого тижня звинуватив лідера  «Руху 5 Зірок» та колишнього прем'єр-міністра Джузеппе Конте у підриві зусиль уряду щодо підтримки України та ослаблення позицій Риму в Європейському Союзі.

«Рух 5 Зірок» до сьогодні був найбільшою політичною силою в парламенті після того, як партія набрала 33% голосів на національних виборах 2018 року. Однак з того часу підтримка партії суттєво знизилась. Останні опитування громадської думки свідчать про підтримку виборців всього у 13%.

Італія, як і багато країн ЄС, надає зброю Україні, щоб допомогти їй у боротьбі з російською агресією, однак у партії Ді Майо частина не підтримувала військову допомогу Україні.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news