logo
30/06
29/06
2 ...

У Червонограді презентували проєкт з трансформації вугільної галузі за підтримки Німецького уряду

23-06-2022 13:58275

У Червонограді презентували проєкт з трансформації вугільної галузі за підтримки Німецького уряду

Відбулась консультативна зустріч проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», що впроваджується в Україні та зокрема у Червонограді як пілотному регіоні компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK).

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Німецькі партнери презентували проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» та основні напрямки його реалізації на найближчі роки. План проєкту стосується справедливої трансформації вугільних регіонів, зокрема й на Львівщині. Основну увагу зосередили на тому, щоб створити нові можливості для жителів вугільних громад та працівників вугільних підприємств.

У консультативній зустрічі взяли участь представники компанії GIZ, Кабінету Міністрів України, місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування,  державних вугільних підприємств та громадських організацій.

В онлайн режимі взяли участь представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства та департаменту економічної політики  Львівської ОВА.

«В умовах збройної агресії росії проти України питання енергетичної безпеки країни постало дуже гостро. Львівщина готова до виклику, який постав перед нею в контексті зеленого переходу і необхідності реформування вугільного сектору. Для успішного проведення реформ потрібно здійснити низку стратегічних кроків.

Для нас вкрай важливим є досвід і підтримка Німеччини і Європейського Союзу для успішного закриття шахт і трансформації вугільних регіонів, адже в Червоноградському регіоні функціонує 7 шахт, а річний обсяг сплаченого підприємствами вугільної галузі податку на доходи фізичних осіб  становить понад  30% від загальних надходжень у бюджет м. Червонограда.

Сьогодні, нестабільність світових ринків енергоресурсів спричинених діями держави агресора - росії, вимагає запровадження антикризових планів в енергетиці, які б передбачали стимули для обмеження споживання природного газу, що має допомогти зменшити залежність країни від російських енергоресурсів», - наголосили у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства.

В межах зустрічі наголосили, що трансформацію вугільних регіонів важливо супроводжувати створенням нових економічних стимулів, щоб на базі підприємств вугільної галузі з’явилися нові конкурентоспроможні кластери, адже обраний регіон має відповідну інфраструктуру.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news