logo
08/08
04/08
03/08
26/07
22/07
20/07
05/07
04/07
01/07
24/06
23/06
2 ...

Держлісагентство проводить на Львівщині розширену колегію щодо наближеного до природи лісівництва

23-06-2022 18:03569

Держлісагентство проводить на Львівщині розширену колегію щодо наближеного до природи лісівництва
Фото: прес-служба Львівського ОУЛМГ

На Львівщині розпочалося засідання виїзної розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України за темою застосування вибіркових та поступових систем рубок під керівництвом голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця.

Про це інформує прес-служба Львівського ОУЛМГ. 

«Переходимо до наближеного до природи лісівництва. Так, це дійсно означає, що «лисих» Карпат ви більше не побачите», - підкреслив Голова Юрій Болоховець. 

Участь у засіданні взяв також голова Стрийської районної військової адміністрації Богдан Янко.

На підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за науковим супроводом Національного лісотехнічного університету впроваджуються засади наближеного до природи лісівництва починаючи з 2006 року, коли був виданий наказ обласного управління від 01.11.2005 року №143 «Про перехід в 2006 році на вибірковий спосіб рубання».

Практичний шлях переходу на інноваційні методи ведення лісового господарства розпочався з вивчення досвіду в країнах Західної Європи (Німеччина, Швейцарія).

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека поінформував про етапи впровадження вибіркової системи рубок на Львівщині.

Держлісагентство України, Львівська обласна рада підтримали ініціативу Львівського ОУЛМГ проводити рубки переформування деревостанів на підставі наукового супроводу Національного лісотехнічного університету України.

З метою нормативно-правового забезпечення проведення рубок переформування на засадах наближеного до природи лісівництва Львівським ОУЛМГ спільно з Національним лісотехнічним університетом України напрацьовані пропозиції про внесення змін до чинних нормативних актів, в тому числі щодо проведення рубок переформування в лісах, і скеровані Львівською облрадою для розгляду Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України та Держлісагентству України.

Принципи наближеного до природи лісівництва базуються на таких способах лісокористування, за яких забезпечується постійно вкрита лісом площа. На цих ділянках відтворюється структура природних різновікових лісів, а також підтримується стійкість та продуктивність деревостанів.

Позитивні ефекти від рубань переформування:

- Лісівничо - екологічні : формування багатоярусних, складних за породним складом, кліматично-стійких деревостанів, примноження біорізноманіття;

- Економічні:  збільшення обсягів заготівлі деревини та стабільність надходження її на ринок, економія коштів  порівняно з традиційним лісовирощуванням;

- Соціальні: ліс постійно виконує екологічну,  економічну та соціальну функції, внаслідок чого мінімізуються ризики виникнення конфліктів з громадами.

Учасників колегії ознайомили з ретроспективним аналізом проведення рубок переформування за період 2008 - 2022 роки у державних лісогосподарських підприємствах Львівщини.

За цей період в лісах області проведено рубки переформування деревостанів на 2060 лісових ділянках на площі 8055 га і заготовлено 627,6 тис. куб. м деревини.

У травні минулого року Держлісагентство провело виїзну нараду щодо використання вибіркової системи рубок на базі державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, на якій учасниками спільно з науковцями напрацьовано пропозиції до Правил рубок в лісах України і підтвердили пріоритетність продовження шляху до наближеного до природи лісівництва. 

За новими правилами, які розробило Держлісагентство, має відбуватися перехід від суцільних до поступових і вибіркових методів заготівлі деревини, де перевагу матимуть рубки переформування та природне поновлення лісів. Нові правила погоджені з усіма зацікавленими  сторонами і перебувають на погодженні центральних органів виконавчої влади.

Leopolis.news