logo
10/08
08/08
06/08
05/08
04/08
03/08
02/08
2 ...

Євробачення-2023 відбудеться не в Україні – EBU

23-06-2022 20:25589

Євробачення-2023 відбудеться не в Україні – EBU
Фото: ebu.ch

Європейська мовна спілка (EBU) наполягає, що провести пісенний конкурс «Євробачення-2023» в Україні неможливо.

Про це йдеться у сьогоднішній заяві EBU.

«EBU повністю розуміє розчарування, викликане оголошенням про те, що пісенний конкурс Євробачення-2023 не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року», – йдеться у заяві.

«EBU з жалем ухвалив рішення про перенесення заходу до іншої країни та продовжить обговорення питання щодо пошуку відповідного місця для проведення Євробачення наступного року. Ми раді подальшій співпраці з нашим українським членом UA:PBC з усіх цих питань», – відзначили в EBU.

У Європейські мовній спілці перелічили, чому саме не можна провести Євробачення-2023 в Україні.

«Рішення було продиктовано обов'язком EBU забезпечити виконання умов, що гарантують безпечність та безпеку всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого необхідно розпочати негайно в країні, що приймає», – вказано у заяві.

Там вказують, що зазвичай для роботи на конкурсі акредитовано щонайменше 10 000 осіб, включаючи знімальну групу, співробітників та журналістів. Очікується, що на захід приїде ще 30 000 фанатів з усього світу.

«Їхній добробут – наша головна турбота», – наголосили в EBU.

«Тому дуже важливо, щоб рішення, які ухвалюються щодо такої складної телевізійної події у прямому ефірі, приймалися професіоналами в галузі мовлення та не ставали політизованими», – додається у заяві.

І що «беручи все це до уваги», EBU і ухвалив рішення про перенесення заходу.

Як повідомляли, Європейська мовна спілка вирішила, що пісенний конкурс «Євробачення» у 2023 році відбудеться не в Україні. Організатори звернулися до Великої Британії, щоб обговорити можливість проведення конкурсу там, оскільки представник цієї країни посів друге місце.

Мінкульт заявив, що наполягатиме на проведенні Євробачення-2023 в Україні. 

Нагадаємо, 14 травня гурт Kalush Orchestra посів перше місце і приніс третю в історії перемогу України в Євробаченні. 

10 червня Кабінет міністрів створив організаційний комітет з проведення в Україні у 2023 році пісенного конкурсу «Євробачення». 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news