logo
16/08
15/08
12/08
11/08
08/08
07/08
04/08
03/08
02/08
2 ...

Зеленський на саміті G7: Україна потребує сучасних і ефективних систем ПРО (ВІДЕО)

27-06-2022 15:10431

Зеленський на саміті G7: Україна потребує сучасних і ефективних систем ПРО (ВІДЕО)
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у режимі відеоконференції в засіданні саміту лідерів «Групи семи», який триває в Німеччині.

Про це інформує Офіс президента.

Зеленський запропонував лідерам G7 зосередитися на конкретних кроках, які можуть бути корисними як для України, так і для всієї Європи.

Зокрема, Президент запропонував «Групі семи» долучитися до роботи над гарантіями безпеки для України. Він наголосив, що ці гарантії в майбутньому унеможливлять виникнення конфліктів на кшталт російської агресії.

За словами Зеленського, Україна потребує сучасних і ефективних систем протиракетної оборони, які можуть забезпечити спокій українським містам, віддаленим від фронту. Він зазначив, що росія посилює ракетні обстріли України, тому дуже важливо гарантувати цивільному населенню базову безпеку. Глава держави наголосив, що повернення людей до роботи дасть змогу запустити економічні процеси в населених пунктах, адже сьогодні щомісячний дефіцит бюджету нашої країни становить $5 млрд.

Президент України також наголосив на важливості розблокування експорту українського зерна й закликав подумати над дієвими механізмами задля забезпечення продовольчої безпеки у світі.

Також він наголосив на необхідності посилення санкційного тиску на росію, зокрема шляхом примусового обмеження ціни російської нафти, яка експортується. Володимир Зеленський висловив сподівання, що Державний департамент США підтримає рішення щодо визнання рф державою – спонсором тероризму. Президент також запропонував створити дієвий глобальний механізм конфіскації заморожених або арештованих російських активів, що має стати одним з найбільших інструментів стримування інших потенційних агресорів від нападу на сусідів.

Він закликав країни «Великої сімки» спонукати їхні компанії до розгляду України як альтернативи російському напрямку. За словами Зеленського, після закінчення війни Українська держава матиме значно кращий доступ до глобального ринку у порівнянні з країною-агресором. Крім того, Україна має безмитний доступ до ринків провідних демократичних країн.

Глава держави також відзначив важливість післявоєнної відбудови України. За словами Зеленського, це буде найбільший економічний проект нашого часу, участь у якому значно посилить країни «Групи семи».

У роботі саміту беруть участь: Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден, Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, Президент Французької Республіки Еммануель Макрон, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, Прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі, Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та Президент Європейської ради Шарль Мішель.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news