logo
18/08
17/08
2 ...

«Метінвест» Ахметова–Новинського може побудувати новий завод в Італії або Болгарії

29-06-2022 09:48249

«Метінвест» Ахметова–Новинського може побудувати новий завод в Італії або Болгарії
Фото: metinvest.media

Металургійний холдинг «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського розглядає можливість будівництва нового металургійного заводу в Італії або Болгарії.

Як пише «Економічна правда», про це заявив гендиректор групи «Метінвест» Юрій Риженков у інтерв’ю Європейській Бізнес Асоціації.

Він нагадав, що поза межами України «Метінвесту» вже належать два заводи в Італії, завод у Болгарії, завод у Великій Британії, вугільні шахти в США, в також трейдингова компанія.

«В нас на порядку денному стояли інвестиції у великий завод в Італії, котрий ми планували побудувати в найближчі 3-4 роки. Однак проблема в тому, що він базувався на постачанні слябів від «Азовсталі», а в Італії ми мали б переробляти їх на кінцеву продукцію. Зараз це складніше, тому що потрібно шукати синергію з тими активами, які є в компанії. Наприклад, ми розглядаємо перспективу побудувати новий завод у Болгарії або в тій же Італії», – розповів Риженков.

Водночас він наголосив, що для ухвалення рішення про будівництво нових переробних потужностей в Європі потрібно мати гарантії забезпечення його залізною рудою.

«Потрібно бути впевненим, що ми зможемо доставляти ту ж саму руду з Кривого Рогу. Зараз це можливо, але не гарантовано. Тобто, ми розглядаємо різні сценарії. Наша технологічна стратегія передбачає інвестиції як в Україні, так і в інших країнах», – зазначив Риженков.

Він додав, що в Україні компанія наразі інвестує лише у підтримання існуючого виробництва, оскільки «неможливо інвестувати в стратегічні речі, коли не розумієш, що станеться з країною в довгостроковій перспективі».

«На жаль, інвестиції, які ми робили в продукцію більшої доданої вартості, всі були в Маріуполі… Зараз ми те ж саме повинні робити на комбінатах «Запоріжсталь» чи «Каметсталь». Але якщо якийсь простий проєкт МБЛЗ поставити на Запоріжсталі, це займе десь 3-4 роки. Тобто це не швидко», – додав Риженков.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news