logo
19/08
18/08
2 ...

Ринок праці, дитячі садочки, курси мови: Дуда підписав зміни до закону про допомогу українським біженцям

01-07-2022 16:03199

Ринок праці, дитячі садочки, курси мови: Дуда підписав зміни до закону про допомогу українським біженцям
Фото: dw.com

Поправки до закону про допомогу українцям у зв'язку з війною в Україні передбачають системні рішення щодо більшої гнучкості доступу до ринку праці, збільшення можливостей використання курсів польської мови, а також створення дитсадків для дітей з України.

Про це повідомляє Польське радіо.

Президент Польщі підписав зміни до закону про допомогу біженцям з України, які змушені були тікати з країни у зв'язку із війною. Закон запроваджує перший пакет системних рішень для допомоги українцям в адаптації у Польщі.

Наступні зміни щодо допомоги українцям запроваджують системні рішення щодо збільшення можливості використання курсів польської мови, а також створення дитячих садків для дітей з України. Вони також містять рішення, спрямовані на усунення випадків отримання фінансової допомоги громадянами України, які втратили на них право.

Зміни адаптують положення до ситуації, коли прямий в’їзд на територію Республіки Польща з території України більше не є необхідним для громадянина України, щоб на нього поширювалися положення Закону. Чинні правила передбачають в’їзд лише через кордон, де здійснюється прикордонний контроль. Тим часом як зазначено, в'їзд міг відбуватися через внутрішній кордон.

Поправки визначають головного коменданта Прикордонної служби Польщі як компетентний орган, який виконує функцію національного контактного пункту з метою обміну інформацією про осіб, які користуються тимчасовим захистом, з компетентними органами інших держав-членів Європейського Союзу та розширюють перелік суб’єктів, які мають доступ до реєстру громадян України, яким надано номер PESEL.

Також розширено повноваження Урядового агентства стратегічного резерву щодо прийняття у вигляді дарування, зберігання, доставки та вивезення на територію України, крім лікарських засобів, також виробів медичного призначення.

З іншого боку, щодо грошової допомоги у розмірі 40 злотих на проживання та харчування введено правило, що заява на грошову допомогу подається протягом одного місяця з останнього дня періоду, на який подається заява; заявки, подані після закінчення встановленого терміну, розглядатися не будуть.

Крім того, закон вносить зміни до технічних і будівельних умов будинків, що використовуються для колективного проживання громадян України.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news