logo
10/08
09/08
08/08
06/08
05/08
2 ...

У МОЗ розповіли, чи потрібно під час війни проходити комісію, щоб підтвердити інвалідність

04-07-2022 17:17333

У МОЗ розповіли, чи потрібно під час війни проходити комісію, щоб підтвердити інвалідність
Фото: ілюстративне

Людям з інвалідністю під час війни не потрібно повторно проходити медико-соціальну експертизу, щоб продовжити інвалідність, вона продовжується автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що на період дії воєнного стану суттєво спрощено не лише процедуру встановлення, але й продовження інвалідності», – кажуть у відомстві. 

За законом, медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я.

«Направлення видається на основі відомостей, що підтверджують наявність у пацієнта стійких порушень функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності», – кажуть у МОЗ.

Направлення на МСЕК (форма 088/о) за потреби оформлює лікуючий або сімейний лікар, до якого пацієнт звернувся по допомогу. 

Щоб спростити проведення медико-соціальної експертизи, Кабмін ухвалив постанову КМУ № 225.

Вона передбачає, що під час війни людям можуть встановити інвалідність заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування.

Також медико-соціальна експертиза за направленням лікарсько-консультативної комісії проходить незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування того, хто звертається для встановлення інвалідності.

«Лікар, який оформляє направлення на МСЕК, не може вимагати від пацієнта-внутрішньо переміщеної особи укладання декларації», – наголошують у МОЗ. 

Також медики не мають права вимагати, щоб пацієнти прийшли на повторний огляд для підтвердження інвалідності під час воєнного стану.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news