logo
04/10
03/10
02/10
30/09
29/09
28/09
26/09
25/09
24/09
23/09
2 ...

Зеленський в Лугано: Відбудувати Україну – це відновити принципи життя і те, що робить людей людьми

04-07-2022 17:571116

Зеленський в Лугано: Відбудувати Україну – це відновити принципи життя і те, що робить людей людьми
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський виступив із промовою на Міжнародній конференції з питань відновлення України в Лугано (Швейцарія).

У своїй промові Зеленський зазначив, що цією агресією росія хоче довести, що нібито їй підвладна не просто територія, а життя як таке, і що нібито вона може вирішувати за всіх, чи буде у них життя взагалі.

«Тому ця війна не просто наша, не просто локальна – десь на сході Європи. Ні. Це напад росії на все, що є цінністю для нас із вами. Тому й відбудова України – це не локальний проект, не проект одного народу, а спільне завдання всього демократичного світу – усіх країн, які можуть сказати про себе: ми цивілізовані», – наголосив він.

«Відбудувати Україну – це відновити принципи життя, відновити простір життя, відновити те, що робить людей людьми. Звичайно, це означає будівництво, масштабне будівництво. Звичайно, це означає велике фінансування й колосальні інвестиції. Звичайно, це означає абсолютно новий рівень безпеки по всій нашій країні, якій і надалі жити поруч із росією», – додав Зеленський.

Зеленський зазначив, що вважає найголовнішою реформою, яку вже вдалось реалізувати, – реформа міцності Європейського Союзу, це фактично реформа ЄС.

«Європейський Союз по-справжньому об'єднаний – міцно об’єднаний тепер завдяки нам, завдяки Україні. Завдяки цій нашій реформі ми актуалізували кожну з базових цінностей Європи. Так само й підтримка нашої держави з боку країн НАТО означає, що ми максимально обʼєднали Альянс. Такої обʼєднаності Альянсу не було десятки років», – зазначив він.

Зеленський зазначив, що поки зберігаються руїни, зберігається й війна.

«Поки агресор може сподіватися, що саму основу життя він знищить, довготривалого миру не буде. Ось чому відбудова України буде найбільшим внеском у підтримання глобального миру з усіх, які тільки можливі. Ми можемо довести, що демократичний світ сильніший, Європа – могутніша, що наші цінності неможливо зруйнувати. І ми це обов'язково зробимо!», – наголосив він.

Як повідомляли, 4 - 5 липня у Лугано (Швейцарія) відбувається конференція з питань відновлення України.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news