logo
10/08
2 ...

Вишивані сорочки зі Старого Самбора – світовим лідерам

05-07-2022 16:38309

Вишивані сорочки зі Старого Самбора – світовим лідерам

Дизайнерка етноодягу із Старого Самбора Галина Шуневич професійно займається українською вишивкою та її популяризує тим, що дарує сорочки світовим лідерам.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news з посиланням на ВГП.

Старосамбірчанка вишиває білими нитками. Бо це, на переконання Галини Шуневич,, колір зовнішньої і внутрішньої чистоти людини, а отже і світу. Відтак першим сорочки з таким українським орнаментом майстриня у День вишиванки подарувала меру та віце-меру Риги. При цьому віцемер Едвардс Смілтен одягнув її, коли в столиці Латвії з українською діаспорою святкували наш День Конституції. 

У своєму гардеробі вишиванку із Старого Самбора має президент Литви, а також великий друг України прем’єр Великої Британії Борис Джонсон. Перебуваючи в Києві у квітні з офіційним візитом, він продемонстрував своє щире ставлення до українців через  російську агресію, активно  допомагає нашим військовим зброєю для перемоги над рашистами. Така поведінка не могла не захопити дизайнеру одягу. 

Днями Посольство України в Латвії поширило світлину про те, як президенту цієї дружелюбної Прибалтійської країни Егілсу Левіту вручають вишиту білими нитками сорочку від звичайної старосамбірчанки як знак також найвищої подяки народу за солідарність у непрості для нас часи.

У свою чергу президент Латвії Егілас Левіту подякував за незвичайний подарунок. Додав, що вишиванку обов’язково одягне, коли Україна подолає ненависну всьому світові російську орду, а він приїде в ній у Київ на святкування Перемоги. 

Важливим є такий факт. Вишиванку Галине Шуневич пакує в екологічну торбинку з власним дизайном. На ній червоні кетяги калини й зелені гілочки та напис «Ой, у лузі червона калина, похилилася». У коробку з вишиванкою вкладає від руки написаний англійською текст: «Дякую Вам за позицію Вас і Вашої країни до України».

«Мені приємно, коли вірні друзі нашої Батьківщини через такий національний подарунок відчують щиру вдячність їм за допомогу в біді не від посадовців держави, а насамперед від пересічних українців», – ділиться пані Галина.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news