logo
16/08
2 ...

Цьогоріч прикордонники Львівщини 122 рази відмовилися від хабарів

05-07-2022 20:49271

Цьогоріч прикордонники Львівщини 122 рази відмовилися від хабарів
Фото: ЛОВА

Щодня у пунктах пропуску на Львівщині прикордонники виявляють підроблені документи. Від початку року охоронці державного рубежу затримали 546 порушників, яким заборонено виїжджати за кордон у час війни і які попри це намагалися перетнути кордон.

Про це повідомляє пресслужба ЛОВА.

Найчастіше інспектори виявляли ознаки підробки в довідках про непридатність до військової служби, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження дитини тощо.

Останнім часом збільшились випадки виявлення підроблених документів про навчання за кордоном, найчастіше у Польщі та Литві. За попередніми даними пакет документів для псевдостудента коштував від 500 до 2 000 доларів США. Усіх пред’явників «липових» документів передали правоохоронцям.

Варто відзначити про випадки, коли викриття ухилянтів не зупиняло і вони намагалися «домовитися» з прикордонним нарядом та вирішити питання підкупом. Суми хабарів сягали від 50 до 5 000 доларів США. Загалом, за шість місяців зафіксували 122 спроби підкупу охоронців кордону на суму 1 млн 317 тис. гривень.

Щодо хабародавців, прикордонники направили повідомлення в Нацполіцію про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого статтею 369 ККУ «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі». Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.

За звітний період через державний кордон не пропустили з різних причин майже 11 тис. осіб. До адміністративної відповідальності притягнули понад 2,6 тис. Наклали штрафів на суму 7 млн 865 тис. гривень. У 166 випадках припинено переміщення контрабандних товарів на суму 1 млн 190 тис. гривень. Виявили та передали правоохоронцям 71 одиницю зброї, 1,3 тис боєприпасів, 4,11 кг наркотичних та 0,76 кг психотропних речовин.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news