logo
07/08
06/08
2 ...

Ансамбль танцю «Горицвіт» ЛНМУ виступив у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі (ФОТО)

07-07-2022 16:15247

Ансамбль танцю «Горицвіт» ЛНМУ виступив у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі (ФОТО)
Фото: відділ комунікації і промоції ЛНМУ ім. Данила Галицького

Днями відбулися дві знакові події на культурному фронті. Після тривалої суперечки український борщ потрапив до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО та на паризькій сцені фестивалю фольклору «Cultures croisees en ile de France» виступив народний  ансамбль танцю «Горицвіт» імені Зенона Колобича Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

 

Першу радісну новину повідомив ансамблю перед виступом заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Микола Мовчан, який завітав до конгрес-залу всесвітньої культурної організації в Парижі, повідомляє відділ комунікації та промоції Львівськоного національного медичного університету ім. Данила Галицького.

«Це безпрецедентна подія, адже народний ансамбль танцю «Горицвіт» вперше серед усіх колективів України представив культуру українського танцю на сцені штаб-квартири ЮНЕСКО! Він був запрошений до участі в програмі як особливий гість з України, а тому, окрім мистецької, мав виконати ще й політичну місію – утвердити гуманістичні загальнолюдські цінності нашої держави. На початку виступу в залі, де перебували тисячі глядачів, пролунав гімн України у виконанні учасників ансамблю, сцена замайоріла синьо-жовтими прапорами на барвистих вишиванках. 

Було надзвичайно зворушливо, коли вдячний глядач підвівся під час виконання гімну, поєднавшись із артистами, і в багатьох на обличчі були помітні сльози», – йдеться у повідомленні

Великих зусиль для приїзду «Горицвіту» до Франції доклали президент фестивалю в Парижі Філіп Босан, генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Алузай, очільник та секретар CIOFF у Франції Жан-Паскаль Маріот і Літиція Джолі.

Глядачами концерту були  представники дипломатичного корпусу європейських країн, громадяни Франції, українці, які через російську агресію змушені були покинути свої домівки й тимчасово проживати зараз за кордоном. Серед запрошених були також сім’ї, в яких протягом кількох днів проживали артисти ансамблю. Кожна  французька родина прагнула  гостинно прийняти учасників колективу.

У програмі виступу «Горицвіту» були представлені танці різних регіонів України, які відображають їх  історію, традиції та звичаї. Бурхливими оплесками публіка сприйняла виступ колективу, а улюблений багатьма поціновувачами українського танцювального мистецтва «Гопак» удостоївся виклику  «на біс». Як особливим гостям, «Горицвіту» довірили підготувати закриття фестивалю. Усі делегації взяли участь у флешмобі під композицію  «Stefania» гурту-переможця Євробачення-2022 Kalush .

«Гастролі ансамблю та боротьба на культурному фронті не завершується. Було ще традиційне виконання «Гопака» поблизу Ейфелевої вежі. Після французької столиці «Горицвіт» продовжує гастрольне турне містами Франції, в яких шанувальники з нетерпінням чекають на приїзд українського колективу. 

Висловлюємо щиру подяку Збройним силам України за можливість представляти українське мистецтво на міжнародній сцені!», – зазначається у повідомленні.

Leopolis.news