logo
07/05
06/05
2 ...

Україна отримає дві батареї ЗРК NASAMS, але не швидко – Повітряні сили

16-07-2022 14:58623

Україна отримає дві батареї ЗРК NASAMS, але не швидко – Повітряні сили
Фото: Укрінформ

Протиповітряна оборона України отримає дві батареї зенітно-ракетного комплексу NASAMS.

Речник командування Повітряних Сил Збройних Сил України Юрій Ігнат в інтерв’ю виданню НВ підкреслив, що Україна отримає не дві одиниці, а дві батареї, повідомляє «Мілітарний».

«Нам не дві штуки пообіцяли, а дві батареї. Ми розуміємо, що таке високотехнологічне озброєння мають небагато країн світу і стоять за ним у черзі», – сказав Юрій Ігнат.

Він зазначив, що поки точна кількість зенітно-ракетних комплексів, які отримає Україна, не може бути оприлюднена.

«Йдеться про дві батареї, які мають не тільки пускові установки, а й певні машини для зарядки, виявлення цілей і обслуговування комплексів», – сказав спікер командування ПС ЗСУ.

Він зазначив, що потужності виробників не безмежні та постачання систем ППО NASAMS та IRIS-T в Україну не швидкий процес.

«Все відбуватиметься, на жаль, поступово і не так швидко, як нам цього хотілося б вже сьогодні», – підкреслив спікер.

NASAMS для України

У липні Сполучені Штати оголосили черговий пакет допомоги Україні на 820 мільйонів доларів.

До нього входять ЗРК NASAMS, додаткові боєприпаси для HIMARS, 155 мм артилерійські снаряди та контрбатарейні радари.

Системи NASAMS виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. До складу комплексу входять пускові установки, радіолокаційні станції (РЛС) Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg.

Батарея зенітно-ракетного комплексу NASAMS другого покоління складається з 12 пускових установок (кожна несе шість ракет AIM-120 AMRAAM), восьми радарів, одного центру керування вогнем, однієї машини з електронно-оптичною камерою та одного автомобіля Tactical Control Cell.

Батарея NASAMS третього покоління містить шість мобільних пускових установок ракет малої дальності IRIS-T SLS, встановлених на гусеничних машинах, а також триколісну високомобільну пускову установку.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news