logo
03/10
02/10
30/09
29/09
28/09
26/09
2 ...

Посол Брінк розповіла, якою буде відповідь США на спроби росії анексувати нові окуповані території України

25-07-2022 12:21309

Посол Брінк розповіла, якою буде відповідь США на спроби росії анексувати нові окуповані території України
Фото: ssu.gov.ua

Надзвичайна і повноважна посол США в Україні Бріджит Брінк в ексклюзивному заявила, що США уважно стежать за спробами росії анексувати окуповані в ході повномасштабного вторгнення українські території.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Це те, на що ми вважаємо, необхідно давати відповідь. Це обурливо, що росія намагається анексувати територію України. Але це не несподівано. Ми бачили, як це було у Криму в 2014 році. І здається, вони використовують ту ж методичку. Ми бачимо, що в Херсоні та інших частинах України, які зараз окуповані росією, намагаються видавати паспорти, вимагати російську мову в школах та адміністраціях, встановлювати проксі-лідерів у цих адміністраціях. Це обурливо, і не відповідає міжнародному праву. Тож наша позиція полягає в тому, щоб водночас привертати увагу до цього і переконатися в тому, що наші партнери і союзники про це знають, а потім вжити кроків, якщо росія все ж вирішить це зробити», – сказала Бріджит Брінк.

 

За її словами, США продовжать накладати санкції проти проксі-посадовців і вживати інших заходів, які в майбутньому не дозволять коли-небудь визнати подібну анексію.

«Ми привертаємо увагу до цих дій ще до того, як вони стаються. Тому що вони вже відбувалися у минулому. І ми бачимо, до чого йде. Тож коли ми обговорюємо це публічно, ми сподіваємось залучити наших союзників і партнерів до підняття ціни, і кажемо росії, яку ціну вона заплатить, якщо вони продовжать йти шляхом спроб анексувати території України», – зазначила посол США.

Російські сили на окупованих територіях нині призначають свою «псевдовладу», є повідомлення про наміри організувати нам незаконні референдуми про «приєднання до рф» та видачу російських паспортів жителям цих територій.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій наразі обговорюють питання про запровадження кримінальної відповідальності за отримання російського паспорта на окупованій території.

Водночас правозахисники раніше заявили, що документування паспортами рф є «свідомою політикою країни-агресора і що це злочин», але теза про необхідність притягнення до кримінальної відповідальності людини, яка такий паспорт отримує, «є небезпечною та може бути використана російською пропагандою для додаткового залякування мешканців окупованих територій».

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news