logo
25/04
24/04
23/04
2 ...

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Ведмідь бурий»

29-07-2022 18:36766

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Ведмідь бурий»

Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Ведмідь бурий» номіналом 5 грн.

Монета вводиться в обіг із 29 липня 2022 року, повідомив НБУ.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – унікальний об’єкт природно-заповідного фонду України, розташований на території, що постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Незважаючи на катастрофу планетарного масштабу, природа відновлюється тут на диво швидкими темпами.

Ці величезні простори стали своєрідним резерватом для розмноження типових для регіону Полісся та рідкісних червонокнижних представників тваринного світу. Тут спостерігаються процеси повернення великих тварин у місця природних ареалів, де раніше вони були повністю винищені людиною.

Один із таких видів – ведмідь бурий, який через сто років відсутності з’явився тут знову в останні післяаварійні десятиліття. Фотопастки час від часу фіксують перебування звіра на території заповідника.

На думку фахівців, у майбутньому на території двох заповідників – Чорнобильського та суміжного з ним Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (білорусь) – може комфортно проживати близько 40 ведмедів.

На аверсі монети знаходиться символічне колесо життя, що знаменує відродження природи. У центрі – стилізований міжнародний знак “Радіаційна загроза”, оповитий листям.
Навколо нього зображені тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, що стала своєрідним резерватом для розмноження. Серед них – популяції лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося, ведмедя бурого.
На реверсі монети на тлі пейзажу зображено ведмедя бурого (використано тамподрук). Угорі – ведмідь та ведмежа.

Художник – Наталія Фандікова.
Скульптори: Анатолій Демяненко, Володимир Дем’яненко.

Leopolis.news