logo
03/02
02/02
01/02
2 ...

Теракт в Оленівці: Україна вимагає від рф негайно надати списки загиблих та поранених військових

30-07-2022 17:15567

Теракт в Оленівці: Україна вимагає від рф негайно надати списки загиблих та поранених військових
Фото: liga.net

росія має надати списки загиблих і поранених внаслідок теракту в Оленівці українських захисників, які утримувалися в колонії.

Про це  заявив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

«29 липня, одразу після появи інформації про вбивство українських Захисників які утримувалися в колонії Оленівки, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими звернувся до представників противника з вимогою надати списки всіх загиблих і поранених внаслідок теракту. Всі поранені мають отримати належну медичну допомогу, а тіла загиблих воїнів повинні бути повернені для належного поховання. Наразі представники окупанта не надали жодної відповіді на звернення», - йдеться у повідомленні.

Штаб закликає Міжнародний комітет Червоного Хреста та Організація об’єднаних націй, які виступали гарантами збереження життя та здоров’я українських військовополонених, негайно ініціювати міжнародне розслідування злочину та домагатися покарання всіх причетних. 

«Також наголошуємо на необхідності проведення міжнародної інспекції щодо перевірки умов утримання українських військовополонених», - наголосили у Координаційному штабі.

Там також наголосили, що злочин, що стався в Оленівці, грубо порушує міжнародне право, національні законодавства та норми людської моралі. 

«Покарання для всіх причетних до планування та здійснення теракту має бути найсуворішим та невідворотнім», - додали у Штабі

Водночас підкреслюється, що «попри цей показово жорстокий злочин страти українських захисників, Координаційний штаб продовжує роботу з обміну й повернення оборонців України додому».

Як писав Leopolis.news,  уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих українських військовослужбовців у Оленівці Донецької області унаслідок теракту рф.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news