logo
15/08
14/08
13/08
12/08
11/08
10/08
2 ...

Польща має намір вимагати від росії репарації за Другу світову війну

01-08-2022 14:29185

Польща має намір вимагати від росії репарації за Другу світову війну
Фото: konkurent.ua

Насамперед Польща наполягає на стягненні репарацій з Німеччини. Водночас депутат польської партії «Право і справедливість»  заявив, що у Польщі не виключать створення групи щодо репарацій від колишнього радянського союзу.

Сума воєнних репарацій, яку Польща вимагатиме від Німеччини, багаторазово перевищить польський державний бюджет. 

Про це в ефірі Польського радіо 24 розповів Аркадіуш Мулярчик, депутат від «Права і справедливості», відповідальний за звіт у цій справі.

Опублікувати документ планують 1 вересня. За словами Аркадіуша Мулярчика, оцінка збитків становить «значну суму, яка в рази перевищує державний бюджет» Польщі. Проте він зазначив, що найбільші польські втрати під час Другої світової війни стосуються людей. «Мільйони наших громадян були знищені німцями і росіянами. Крім того, мільйони поляків емігрували з країни та залишилися в еміграції. Сотні тисяч людей стали інвалідами війни, мільйонам довелося брати участь у примусових роботах на користь Німеччини», – сказав він. Аркадіуш Мулярчик нагадав, що до Другої світової війни в Польщі проживало 35 мільйонів людей, а після війни – 24 мільйони.

Аркадіуш Мулярчик не виключив можливості створення теж групи щодо репарацій від колишнього Радянського Союзу. Однак він додав, що спочатку необхідно завершити роботу з репараціями від Німеччини.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news