logo
06/10
2 ...

Самбірська райрада затвердила молодіжну програму

03-08-2022 08:19354

Самбірська райрада затвердила молодіжну програму
Фото: автора

Відбулася чергова VIII сесія Самбірської районної ради. Депутати ухвалили ряд рішень з нагальних питань. Серед них обранці прийняли «Програму оздоровлення та відпочинку дітей в Центрі національно-патріотичного виховання ім. Кирила Осьмака на 2022-2024 роки», який діє у гірському селі Сприня.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news

Нагадаємо, що перед тим районна рада прийняла рішення про створення Центру національно-патріотичного виховання в історичному селі Сприня, в якому у липні 1944 року зародилася Українська Головна Визвольна Рада (УГВР) – єдиний керівний орган національно-визвольною боротьбою українців проти нацистської Німеччини та московсько-більшовицької окупації. Президентом УГВР було обрано уродженця Полтавщини Кирила Осьмака, в честь якого названо діючий спортично-туристичний комплекс.

На сьогодні спринський центр належить до одного з найбільших закладів України такого формату. Згідно з програмою, у ньому молодь за канікулярний період позмінно не лише відпочиває, оздоровлюється серед чудової лісистої природи передгір’я Карпат, а й для юнаків та дівчат організовують змістовне дозвілля, різноманітні спортивні змагання. Дітей тут також виховують як особистостей у дусі патріотизму та національної свідомості й тим самим готують до захисту Батьківщини. Сюди залюбки приїжджали школярі із східних регіонів України, а тепер – діти переселенців.

За словами директора спеціалізованого Центру, депутата районної ради Михайла Цимбрили, тут на даний час оздоровляється 150 дітей, а за попередні місяці загалом відпочило понад 1000 юнаків і дівчат. Вони із різних громад Самбірщини, Дрогобиччини, Городоччини, Старого Самбора та інших регіонів області.

«Приємно, – зазначив  керівник, – що питанням патріотичного виховання та оздоровлення молоді належну увагу приділяють територіальні громади. Вони в своїх бюджетах закладають відповідні суми коштів. Приміром, Бісковицька сільська рада на ці потреби передбачила 165 тисяч гривень, Миколаївська Стрийськогог району – 120 тис. грн, а Ралівська сільрада Самбірського району ще більше».

Водночас передбачено, що діти-сироти, напівсироти,із  малозабезпечених та багатодітних сімей оздоровляються безкоштовно. Такою ж пільгою користуються юнаки і дівчата, які з батьками переїхали на Львівщину з місць бойових дій.

«Переконаний, що створення спеціалізованого юнацького центру в Сприні дасть ще більше можливостей для виховання національно свідомої молоді», – зазначив керівник управління молоді та спорту ЛОВА Роман Хім’як.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news