logo
05/10
2 ...

Сьогодні відзначає 70-річчя Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, Владика Ігор Возьняк

03-08-2022 14:56495

Сьогодні відзначає 70-річчя Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, Владика Ігор Возьняк
Фото: Львівська ОВА

У лютому цього року Владика також відзначив двадцять років єпископських свячень.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

З нагоди уродин Архиєпископа і Митрополита Львівського Української-греко-католицької церкви Кир Ігоря у Соборі Святого Юра у Львові відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав.

«Вічний заповіт (у словах Ісуса Христа – прим. авт.), який розкриває зміст християнського життя і місії церкви у цьому світі: «Хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за мною». З уст одного нашого бойового офіцера, який пройшов пекло на землі – військові дії, і далі їх проходить, я одного разу почув такі слова: «Українського воїна не треба жаліти, ним треба гордитися». Це говорить людина, яка не жаліє себе, але готова померти за Україну. Яка не жаліє себе, свого болю, поту, крові, страждання, але рятує від смерті майбутнє нашого народу. Кожного разу, коли ми, як християни, починаємо себе жаліти, ми стаємо не здатні до боротьби…

Одного разу навіть мудрий психолог мені сказав, що у більшості випадків причиною різних психічних розладів у людини є те, що людина займається саможалем», – сказав у своїй промові до учасників Літургії Блаженніший Святослав.

Він наголосив, що як людина перестане жаліти себе, візьме себе в руки і почне дбати про добро ближнього,  тоді вона матиме шанс бути здоровою. Навіть відповідно до законів функціонування людської психіки.

У Літургії взяли участь заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Тетяна Плугатор.

Опісля, у Митрополичих Садах у Львові, Владику Ігоря привітав і начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«В похмурі дні сьогодення настала світла подія  – Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк відзначає своє 70-ліття. На життєвому шляху Владику Ігоря зустрічало багато викликів та випробувань, які за найкращим зразком людяності Його Високопреосвященству вдавалось долати "тихою, невтомною працею". При кожній зустрічі з Владикою отримуєш мудрі настанови, наповнюєшся духовною радістю та натхненням робити свою справу, і робити її добре. Нехай Господь благословляє Вас, Ваше Високопреосвященство! Довгих та плідних років життя та рясних Божих благословінь Вам!», – зазначив Максим Козицький.

Довідково:

Ігор Возьняк – Архиєпископ Львівський Української греко-католицької церкви з 2005 року, Митрополит Львівський з 2011 року.

Тайну Священства прийняв у 1980 році із рук преосвященного владики Володимира Стернюка.

17 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Св. Юра відбулася архиєрейська хіротонія Владики Ігоря Возьняка, де головним святителем став Блаженніший Любомир Гузар, Отець і Глава Української греко-католицької Церкви, а співсвятителями були владика Михаїл Бздель, Архиєпископ і Митрополит Вінніпезький, та Владика Михайло Сабрига, єпарх Тернопільсько-Зборівський. За рішенням Синоду Єпископів та благословенням Святійшого Отця після хіротонії Владика Ігор став єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Згідно із рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив 5–12 жовтня 2004 року, Владика Ігор був обраний архиєпископом Львівським. Дня 10 листопада 2005 року в архикатедральному соборі Св. Юра відбувся Чин введення на престол нового Архиєпископа Львівського.

У зв’язку зі зреченням з уряду Верховного Архиєпископа Української греко-католицької церкви Блаженнішого Любомира Гузара, архиєпископ Львівський Ігор Возьняк згідно з канонічним правом був Адміністратором Верховноархиєпископської УГКЦ з 10 лютого до 27 березня 2011 року.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news