logo
08/08
07/08
05/08
04/08
03/08
02/08
2 ...

Загострення у Нагірному Карабаху: є вбиті зі сторони Азербайджану і Вірменії

04-08-2022 10:49142

Загострення у Нагірному Карабаху: є вбиті зі сторони Азербайджану і Вірменії
Фото: Автор фото, Anadolu Agency

Між Азербайджаном та Вірменією знову спалахнули сутички за Нагірний Карабах.

Ситуація у Нагірному Карабаху загострилася з кінця липня, але вчора, 3 серпня, увійшла в більш гарячу фазу.

Зокрема, Міністерство оборони Азербайджану повідомило, що 3 серпня було здійснено «терористично-диверсійну операцію проти підрозділів азербайджанської армії», внаслідок якої загинув азербайджанський військовий. За даними відомства, це сталося в напрямку Лачинського району, де тимчасово розміщено російський миротворчий контингент. У відповідь Азербайджан оголосив про успішне проведення операції «Відплата», внаслідок якої захопили нові висоти та знищили «кілька бойових позицій незаконних вірменських збройних формувань».

Натомість у МЗС Вірменії заявили, що саме Азербайджан порушив угоду про припинення вогню, яка діяла з листопада 2020 року. Вірменія підтвердила, що внаслідок удару азербайджанського безпілотника є жертви і поранені.

Влада невизнаного Нагірного Карабаху оголосила часткову мобілізацію у зв'язку з подіями. Міноборони Росії звинуватило Азербайджан у порушенні режиму припинення вогню.

Євросоюз уже закликав сторони до негайного припинення бойових дій у Нагірному Карабаху та повернення до переговорів.

Терористична рф звинуватила Азербайджан у порушенні перемир'я, а союзник росії Іран перекидає свої війська до азербайджанського кордону.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news